Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu Azınlık Liderleriyle Görüşecek

Anasayfa > Gündem

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Rum, Ermeni, Süryani ve Musevi liderleriyle pazartesi günü İstanbul’da bir araya gelecek.

CHP'den yapılan açıklamaya göre Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 26 Ocak Pazartesi günü Rum Ortodoks Patriği, Kadasetli Patrik Bartholomeos, Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan, Süryani Katolik Patrik vekili Yusuf Sağ, Süryani Ortodoks Kilisesi Mor Filiksinosu Metropolit Yusuf Çetin ve Türkiye Museviler Hahambaşı İzak Haleva ile Sait Halim Paşa Yalısı’nda bir araya gelecek.

Kılıçdaroğlu, ruhani liderle 2012 yılında Adile Sultan Sarayı'nda bir araya gelmişti. [Fotoğraf: AA]

Ruhani liderle görüş alışverişinde bulunacak Kılıçdaroğlu, liderlerden cemaatlerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini dinleyecek. Genel Başkan Kılıçdaroğlu da partisinin bu konulara ilişkin yaklaşımlarını aktaracak.

Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcıları Murat Özçelik ve Sezgin Tanrıkulu ile, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, İstanbul Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP’den Talin Ergüneş de katılacak.

Görüşmenin yaklaşık iki saat sürmesi bekleniyor.

Al Jazeera Turk

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/kil...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?