Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu: '4 Yıl Yetki Verin, Ülke Nasıl Yönetilirmiş Göstereyim'

 > 
25PAYLAŞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sakarya'nın Karasu ilçesinde yaptığı konuşmasında halktan 4 yıl yetki isteyerek, "Bu ülke nasıl yönetilirmiş dünyaya göstereyim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Diktaya, baskıcı yönetimlere izin vermeyeceğiz. Yazık, günahtır bu ülkeye. Beraber olacağız, bu ülkede huzuru ve refahı isteyenler çoğunlukta. Yani biz çoğunluktayız" dedi.

Seçim otobüsüyle Sakarya'nın Karasu ilçesinin Yuvalıdere Mahallesi'ne gelen Kılıçdaroğlu, burada halkı selamladı, otobüsten inerek traktör römorkunda kurulan yer sofrasında simit yedi, çay içti.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada ise halk için çalışacağını, mücadele edeceğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bir Allah'ın kulu çıksın desin ki 'şu sorunu çözdüler, işsizliği çözdüler' desin, 'çiftçi ektiği ürünün karşılığını alıyor' desinler. 'Besiciler, besledikleri hayvanı sattıkları zaman alın terinin karşılığını alıyor' desinler. 'Fındık üreticisi alın terinin karşılığını alıyor' desinler. 'Çay üreticisi alıyor' desinler. 'Esnaf rahat ediyor, gelir elde ediyor' desinler. 'Türkiye'nin ihracatı sürekli artıyor' desinler. Hiçbirisi yok bunların, hiçbirisi. O zaman ben sizden yetki istiyorum. Ben öyle 13-14 yıl öyle bir yetki de istemiyorum. Ben sizden 4 yıl yetki istiyorum. 4 yıl yetki verin, bu ülke nasıl yönetilirmiş dünyaya göstereyim. Benim köşeyi dönme gibi bir derdim yok. Allah'a çok şükür aldığım aylık bana yetiyor. Çoluk çocukla beraber geçinip gidiyoruz. Siz nasıl yaşıyorsanız ben de öyle yaşıyorum, mütevazı bir hayatım var. Benim öyle saraylara, köşklere, yalılara merakım yok. Ben bu ülkenin, halkın zenginleşmesini istiyorum. Hiçbir çocuğumuz işsiz olmasın, işsiz kalmasın, benim derdim o. Her evde bereket olsun, huzur olsun benim derdim o. Çocuklarımız iş, güç sahibi olsunlar benim derdim o."

"Beslenme çantası olamayacak artık"

Siyasetin konusunun din ve yaşam tarzı olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, siyasetin konusunun "Bakkal Mehmet Efendi geçinemiyorsa onu geçindirmek, bir vatandaşın çocuğu işsizse ona iş bulmak, bütün komşularla barış içinde yaşamak, Türkiye'yi zenginleştirmek, çocuklarımızın nitelikli eğitim almasını sağlamak, vatandaşın daha iyi sandık hizmeti almasını sağlamak" olduğunu belirtti.

Emre Ayvaz & Onur Orhan /  AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir