Kendini 'Mesih' İlan Eden Hasan Mezarcı Yine Gündemde: 'Tesettüre Uyma Mecburiyetini Kaldırıyorum'

 > 
49PAYLAŞIM

Son dönemde popülaritesi bir hayli artan yerli ve milli 'mesih'imiz Hasan Mezarcı açıklamalarıyla bir kez daha gündem olmayı başardı. Mezarcı şimdi de 'haramı helal kılma yetkisini kullanarak tesettür mecburiyetini kaldırdığını' iddia etti.

2000'lerin başında kendisini 'Mesih' ilan eden Hasan Mezarcı, Düzce'deki evinde 'havarileri' ile birlikte sade bir yaşam sürüyor.

Hasan Mezarcı, kalp damar cerrahisi uzmanı olan Esin Tatlı Mezarcı ile evli.

Bir dönem Refah Partisi'nden milletvekilliği de yapan Mezarcı, fenomen haline gelen videosu sayesinde 'fırkasına gülünmeyen adam' olarak da tanınıyordu.

'Fıkrasına gülünmeyen adam'dan Mesih'e dönüşüm nasıl oldu? Mezarcı'nın öyküsü için 👇

Mesih Olduğu İddiasını Türkiye Gündemine Bomba Gibi Bırakıp Havarileriyle Birlikte İnzivaya Çekilen Hasan Mezarcı'nın Fantastik Dünyası - onedio.com
Mesih Olduğu İddiasını Türkiye Gündemine Bomba Gibi Bırakıp Havarileriyle Birlikte İnzivaya Çekilen Hasan Mezarcı'nın Fantastik Dünyası - onedio.com

Mezarcı son olarak Noel'de kutladığı 2020'nci doğum günü ile gündeme gelmişti 👇

Arkadaşları ya da daha doğru ifadeyle 'havarileri' de "İyi ki doğdun Mesih" diyerek şarkı söylemişti.

Kutlama görüntülerine soruşturma açılınca da "Erdoğan Roma Valisi Pilatus olmak istiyorsa, Mesih haça asılmaya hazır!" demişti.

Mezarcı, şimdi de Tokyo Olimpiyatlarına katılmaya hak kazanan 'Filenin Sultanları' üzerinden süren 'teşhir' tartışmalarına dahil oldu.

Tartışmalar bir belediye başkanının "Allahu Teala'nın ‘örtünün vücut hatlarınız belli olmasın' emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da ‘Tokyo'ya gidiyoruz' diye sevineceksin." şeklindeki paylaşımıyla başladı.

MHP'li başkanın tepki çeken sözleri için 👇

Yallah Arabistan'a! Filenin Sultanları İçin 'Erkeklerin Huzuruna Açık Saçık Çıkıyorlar' Diyen MHP'li Belediye Başkanına Gelen Tepkiler - onedio.com
Yallah Arabistan'a! Filenin Sultanları İçin 'Erkeklerin Huzuruna Açık Saçık Çıkıyorlar' Diyen MHP'li Belediye Başkanına Gelen Tepkiler - onedio.com

Mezarcı: "Bazı haramları helal kılma yetkimi kullanarak..."

Twitter hesabında paylaşımlarda bulunan Mezarcı, "Kadın voleybol takımımızın Almanya ile yaptığı maçı izledim. Kızlarımızı kutluyor, formaları üzerinden tesettür tartışması yapılmasını kınıyorum. Bazı haramları helal kılma yetkimi kullanarak dinlerdeki 'tesettür, harem selam' mecburiyetini kaldırdığımı paylaşmıştım! Âli İmran 50" dedi.

Mezarcı, daha sonra sözlerinin yanlış aktarıldığını ileri sürdü ve şu paylaşımı yaptı 👇

Mezarcı, "Tele1 ve Halk TV tivitimi: 'Tesettürü kaldırıyorum' manşetiyle haber yapmış. Mesih tesettürü değil, harem-selam ve tesettüre uyma mecburiyetini kaldırdı. Dinlerde harem selam ve tesettüre uymamak haramdır. Mesih bazı haramları helâl kılma yetkisini kullanıp bu haramları helal kıldı" ifadesini kullandı.

"Mesih, Yüce Allahın kendisine verdiği yetkileri kullanmaktan kaçınmaz"

Mezarcı'nın bir sonraki paylaşımı ise şu şekilde:

"Değil Diyânet, Peygamberler bile haramları câiz veya helal kılamaz! İncil, Mesihin günahları bağışlama; Kuran, bazı haramları helal kılma yetkisi olduğunu söyler. (Âli İmran50).
Mesih, 20 asır önce olduğu gibi şimdi de, Yüce Allahın kendisine verdiği yetkileri kullanmaktan kaçınmaz."

'Mesih' Hasan Mezarcı sosyal medyada konuşuluyor 👇

140journos'un Hasan Mezarcı ile ilgili hazırladığı belgesel 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir