Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

KCK Basın ve KCK Ana Davasından 45 Kişi Tahliye Edildi

 > -

KCK davalarından 45 sanık için tahliye kararı

KCK davalarından 45 sanık için tahliye kararı

KCK basın davasında 8, İstanbul KCK ana davasından ise aralarında yayıncı Ragıp Zarakolu'nun oğlu Deniz Zarakolu'nun da bulunduğu 37 kişi tahliye edildi.

Bianet'in haberine göre, KCK basın davasında 8 , İstanbul KCK ana davasından ise 37 tutuklu sanık tahliye edildi. Ancak İstanbul ana davadan Ayşe Güney başka bir davada hükümlü olduğu için bırakılmayacak.

20 Aralık 2011’de Kürt basınına yönelik gerçekleştirilen operasyonun ardından 46 basın çalışanı hakkında Terörle Mücadele Kanunu 10. Madde’yle yetkili İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. İki yıllık dava sürecinde bazı gazeteci ve basın çalışanlarının tahliye olduğu dosyada, 15 gazetecinin tutukluluğu devam ediyordu. Dün verilen kararla birlikte 8 gazeteci daha tahliye edildi.

Dava avukatlarından Ramazan Demir, Twitter hesabından tüm sanıkların tahliye edilmediğini cezaevinden çıkan gazetecilerden öğrendiklerini yazdı.

Özel Yetkili Mahkemeler ile TMK 10. Maddesi ile Yetkili Ağır Ceza Mahkemelerinin kaldırılmasının ardından görevli mahkeme KCK basın davasından Semiha Alankuş, Nevin Erdemir, Kenan Kırkaya, Mazlum Özdemir, Mehmet Emin Yıldırım, Hüseyin Deniz, Haydar Tekin, Şehmus Fidan ve Mikail Barut’un tahliyesine karar verdi.

Deniz Zarakolu da tahliye edildi

KCK İstanbul ana davadan tahliye edilenler şöyle:

Şehmus Aydın, Vehap Nas, Fatma Dikmen, Pınar Tarlak, Kemal Bilken, Arif Yılmaz, Ömer Gölge, Şanhaz Akdoğan, Üzeyir Akraba, Erdal Avcı, Mehmet Selim Çelik, Sener Şahin, Gıyasettin Mordeniz, Salih Deli, Derya Arslan, Hikmet Duman, Sevim Er, Emine Caynak, Yusuf Çırık, Sabriye Orak, Şeyhmus Erol, Ali İpekli, Mehmet Kaymaz, Lokman Çelebi, Akgül Bozdağ, Deniz Zarakolu, Aydemir Anli, Hakim Sizgek, Rıdvan Balku, Ali Edepali, Talat Aydın, Mehmet Tayip Arslan, Mehmet Emin Öztürk, Abdülkadir Akdağ, Erman Ergin ve Cahit Özmaya.

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınİstanbulTwittertahliye
Görüş Bildir