Kaynana Güdümlü Nişan Bohçalarının Olmazsa Olmaz 13 Eşyası

-

Yeni evleneceklerin, kafasından nişan töreni geçenlerin en yakın dostu olmaya devam ediyoruz. Sırada adetlerimizin en janjanlılarından biri var: Nişan bohçası. Bir düğün arefesinde müstakbel eşe nişan bohçası göndermek adeta bir sanattır. Bu bohçanın içinde yer alan en önemli şeyleri sizler için listeledik.

Nişan bohçamızın genel görüntüsü bu şekilde oluyor. Bunun üstüne çeyrek altın iğneleneni, fiyonklardan heykel yapılan cinsleri de bulunuyor.

1. Damada elit bir görüntü katmak için düşünülmüş, damadın hayatı boyunca giymeyeceği saten ropdöşambır.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki "ropdöşambır" yazarken imla kılavuzuna baktım çünkü bunu kendi başıma yapacak cesaretim yoktu. Genellikle Türk filmlerindeki kötü adamların giydiği bu ev kıyafetini damadın bohçasına koymak adettendir. Bunu biraz damadı efendileştirme çabası olarak görmek mümkün. Lakin ki bunu bir kere bile giyen nikahlı adam görülmemiştir.

2. Gelin hanımın güzelliğini sabitlemek için düşünülmüş cilt bakım ürünleri.

Kayınvalide ve görümce parmağını rahatlıkla görebileceğimiz ürünler bütünü de diyebiliriz. En pahalısını almazlar ama ucuzunu da almazlar. Bu ürünlerin niteliğinden, evliliğin ileriki zamanlarında yaşanacak süreç az çok belli olur arkadaşlar.

3. Kayınvalidenin aklından geçmesi hiç istenilmeyen zamanlarda kullanılmak üzere dantelli, fantezi gecelik takımı.

Bunun bohçaya konması hadi neyse de kayınvalideyle beraber çarşıya gidip alınanı da var. İşte o çok zor bir durum. İnsan müstakbel kaynanasına da "Annecim Batur kırmızı iç çamaşırından hoşlanıyor yalnız" diyemez. Mecbur alınıp kenara koyulacak.

4. Damada daha "Bismillah" demeden baba vizyonunu yüklemek için deri terlik.

Gerçek bir baba terliği işte böyle olur. İlk zamanlarda bohça içinden en sık kullanılacak parça olsa da, ilerleyen zamanlarda misafir terliği olarak kullanılır.

5. Damat beyin düğündeki gibi sinek kaydı kalması için tıraş seti.

Tıraş makinesi de olur, üçlü jilet de olur hiç fark etmez. Zaten o üçlü jiletler de bir tıraş makinesi kadar pahalı neredeyse. Önemli olan yumurta gibi bir damat yaratmak!

6. Gelinin bozmaya kıyamayacağı çok amaçlı, bol cırtlak renkli makyaj seti.

Bunlar o kadar güzel oluyor ki insan dokunmaya kıyamıyor. Değil yeni nişanlı, 25 yıllık evli olsan bile kıyıp kullanamazsın. Sonra senin o kıyamadığın makyaj setlerini çoluk çocuk oyun oynarken suratına sürüyor falan... Resmen dram!

7. "Hiç bi şey koymadı demesinler aman" düşüncesiyle iliştirilmiş, kaynana hanım için oyalı yemeni.

Gerçek bir bürokrasi hamlesi diye işte buna denir. Bu ürün, kaynanadan diğer kaynanaya giden bir armağandır. Bütçede kaynana için çok fazla yer olmaması sebebiyle daha el emekli ve daha işlevsel bir şey düşünülmüştür.

8. Gelin hanımın kaymak gibi bir cilde sahip olması için hamam seti.

Kesesinden peştemaline kadar düşünülmüş bu set, gerçek bir temizlik mucizesi denebilir. Her şey gelinimizin cildinin pürüzsüzlüğü için... (Bana noluyosa?)

9. Bayramda el öpmeye giderken "Kaynanası hiçbir şey almadı" demesinler diye düşünülmüş çanta.

Çanta, bir kıyafetten daha çok göze çarpan bir eşyadır. Bir yeni gelinin gösterişli çantasını, kayınvalide tarafından alındığını herkes bilir. O yüzden nişan bohçasındaki çanta, kaynana hanımın vitrinidir diyebiliriz.

10. Damadı jilet gibi gösterecek yepisyeni gömlek.

Bu gömleğin markası ne kadar pahalı olursa o kadar sükse yaratır. Önemli olan işlevi tabii ki ama yine de nişan gibi bir aşamada gösterişli hediye oldukça önemlidir.

11. Gelinimiz ağdacılarda vakit kaybetmesin, kişisel temizliğini evde kendisi gerçekleştirsin diye konulmuş epilasyon aleti.

Özellikle ilk çıktığı yıllarda nişan bohçasına eklenen en teknolojik hediyelerden biri sayılırdı kendileri. Hala daha bu geleneği bozmayıp bohçaya atıldığı görülmektedir.

12. Damat kendi düğünü dışında da kullansın, el alem yakışıklı görsün diye konulmuş kol düğmeleri.

Kol düğmeleri genellikle derdi tasası olmayan, ne bileyim apartman aidatını düşünmeyen bireylerin taktığı bir nesnedir. Yine de arada bir önemli zamanlarda kullanan erkeklerimiz var. Neden bizim damadımız da onlardan birisi olmasın ki?

13. Nişan bohçasının assolisti, gelin hanımı dişiliğin zirvesine çıkartan tüylü topuklu terlik.

Şu kadar şey listeledik, hiçbiri bir bu terlik etmez! Bu nasıl bir Ahu Tuğbalıktır, Banu Alkanlıktır sorarım size? Dünyadaki hiçbir terlik bu terliklerin verdiği pozitif enerjiyi atmosfere salamaz. 

Güle güle giyin gelin hanım...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yasminkoasg

küçükken hep neden bunun adı fantazi terlik ? kadınlar bu çirkin terliği giyip kocalarına bununla fantazi mi yapıyolar derdim .. evlendim bu terliklerden doğal olarak çeyizime alındı ama bir b.ka yaramıyor üzerinde yürünmüyor bile fantazi yapma özelliği falan da yok yani atın çöpe gitsin amann..

darkmagic

o Pofidik Terlik Bir Müddet Sonra Çoluk Çoçugun Oyuncağı Olucak O Pofidik Tüğlü Şey Çıkınca Görürüm Sizi ''Anılarım Depreşti :'(''

kronik-blue

bi de tüylü terlik furyası var onun yerine pofuduk panduf bi de polar eşofman alsalar çeyiz zımbırtısı yerine ne güzel olur be:)

umran_1988

her nefis bunları tadacaktır :)))

corpse-bride

zorunda değiliz

westworld

allah her bir maddenin tek tek cezasını versin. mahmutpaşa bu mevzu sayesinde ayakta duruyor.

Görüş Bildir