Görüş Bildir
Haberler
Kaymakamlık İzin Vermemişti: Mahkeme 'Yapılmayan Mehter Konserlerine 11 Milyon TL Ödendi' İddiasını Araştıracak

Kaymakamlık İzin Vermemişti: Mahkeme 'Yapılmayan Mehter Konserlerine 11 Milyon TL Ödendi' İddiasını Araştıracak

Emre Ordu
29.01.2019 - 20:53 Son Güncelleme: 30.01.2019 - 08:32

Fatih Belediyesi'nin yapılmayan mehter konserlerine 11 milyon 490 bin TL ödediği iddiaları yargıya aksetmiş, Fatih Kaymakamlığı ise 4 personel hakkında soruşturma izni vermemişti. İtirazı değerlendiren Bölge İdare Mahkemesi, soruşturma yapılması kararı verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İBB Meclisi'nin CHP'li üyesi Fazıl Uğur Soylu, Fatih Belediyesi’nin 2017 yılı gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için oluşturulan rapora şerh koymuş, belediyenin mehter kültür sanat ve spor etkinlikleri organizasyon spor alımı ihalesi için 11 milyon 490 bin ödemesinin de aralarında olduğu birçok tespitini yargıya taşımıştı. Fatih Kaymakamlığı tarafından 4 belediye yetkilisi hakkında geçen yaz soruşturma izni verilmemişti.

Mahkeme 'soruşturma gerekli' dedi

Mahkeme 'soruşturma gerekli' dedi

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre,Soylu, Bölge İdare Mahkemesi 1. Dava Dairesi’ne başvurarak karara itiraz etti. İstanbul İdare Mahkemesi itirazı inceleyerek Fatih Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Mehter Kültür Sanat Konser ve Spor Etkinlikleri Organizasyon Hizmet Alım İşi”ne dikkat çekti. Mahkeme “hizmet alım işi çerçevesinde yapılan hizmet alım işinde yapılmayan konserlere ödeme yapıldığı, ancak tekrar hakedişlerden kesilerek kamu zararının tazmin edildiği iddiasının; somut olayın niteliği dikkate alındığında, hazırlık soruşturması ve ceza kovuşturması yöntemleriyle sonuçlandırılması gerektiği sonucuna” varıldığını kaydetti.

Kültür ve Sosyal İşler ile Mali Hizmetler Müdürleri soruşturulacak

Kültür ve Sosyal İşler ile Mali Hizmetler Müdürleri soruşturulacak
İçeriğin Devamı Aşağıda

İtirazı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abdullah Kargılı ile Mali Hizmetler Müdürü Hasan Demircan yönünden sadece bu iddia bakımından kabul eden mahkeme haklarında soruşturma izni verilmemesine ilişkin kararın bu kısmının kaldırılmasına 20 Aralık 2018’de oy birliğiyle karar verdi.

"Bütçenin düşüncesizce harcandığının bir göstergesidir"

"Bütçenin düşüncesizce harcandığının bir göstergesidir"

Mahkemenin kararı üzerine Soylu “Açık ihale bedeli çok yüksek ve belediye bütçesini hayli zorlayacak miktardadır. Bu hizmetin alınması bütçe harcamalarının düşüncesizce harcandığının bir göstergesidir. İhale bedeli çok yüksektir ve bütçe israfına sebebiyet vermiştir. Denetim raporumda bu şekilde yer verdim ve görevi kötüye kullanma şikâyetini yargıya taşıdım” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
82
29
14
7
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

11,5 milyon TL vay anasını Tarkan'dan bile pahalı bunlar! Artık insanlar aleni şekil de hırsızlık yapmaktan bile korkmuyor!

Özgür

artık mı?hırsızlık hep yok muydu?

Dave Kabze

111 milyar goturdu bu ibneler, 11 milyon denizde damla olur

kartacali

11 milyonu emin olun mehter takımına vermediler en az 10 milyonunu kendi ceplerine indirdiler . durmak yok yola devam köpek gibi vergi verelim bizde abv