KADEM İstanbul Sözleşmesi'ne Destek Verdi Sosyal Medyadan Tepki Yağdı: 'Bu Bir Kalkışmadır'

 > 
75PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın başkan yardımcılığını yaptığı KADEM bugün İstanbul Sözleşmesi'ne destek verdi. Ama sosyal medyada hükümete yakın hesaplardan bu desteğe ağır bir eleştiri geldi. Gelen eleştiriler üzerine KADEM sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. 

KADEM bugün yaptığı açıklamada İstanbul Sözleşmesi'ne destek verdi👇

KADEM İstanbul Sözleşmesi'ne Sahip Çıktı: 'Eşcinselliğin Meşrulaştırıldığı İddiası En Hafif Tabirle Kötü Niyet' - onedio.com
KADEM İstanbul Sözleşmesi'ne Sahip Çıktı: 'Eşcinselliğin Meşrulaştırıldığı İddiası En Hafif Tabirle Kötü Niyet' - onedio.com

KADEM bugün yaptığı açıklamada İstanbul Sözleşmesi'ne yönelik eleştirilere 16 soruda cevap verdi. Açıklamada "Bu sözleşmenin eşcinsel yönelimlerin meşrulaşmasına sebep olduğunu iddia etmek ise en hafif tabirle kötü niyetliliktir" ifadeleri kullanıldı.

Ancak KADEM'in bu desteğine özellikle hükümet destekçilerinden eleştiriler geldi

Sosyal medya üzerinden gelen eleştirilerden öne çıkanlardan bazıları👇

Gelen bu eleştirilerin ardından KADEM yine bir açıklama yaptı

KADEM sosyal medya üzerinen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vererek eleştirilere cevap verdi: 

"Son günlerde alevlenen İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tartışmalara dair ortaya koyduğumuz görüşlerimiz, bazı kişiler ve kurumlarca farklı noktalara çekilmek isteniyor. Bizler bir kez daha altını çizerek ifade ediyoruz ki, uluslararası bir sözleşmenin şeytanlaştırılmasına da karşıyız, mutlak çözüm olarak sunulmasına da. Bu noktada şiddete karşı etkin mücadelede her türlü sözleşme de kanunlar, yönetmelikler ve diğer uygulamalar gibi araçtır. Aslolan şiddetle mücadeledir.
Ancak bizim bu tavrımızı kendi görüşleri doğrultusunda kullananlar ve siyaseten bir enstrümana dönüştürmek isteyenler olduğunu da görüyoruz. Biz kadınların ve mazlumların hakları için çalışan bir dernek olarak bu bakışlardan uzağız ve bu duruma alet olmayacağız. Halkı kin, nefret ve düşmanlığa alenen tahrike yönelik, kamu güvenliğini tehlikeye sevketme maksatlı provakatif ifadeler ve faaliyetlerin de KADEM olarak daima karşısında olduk. “Kalkışma” diyerek çalışma alanımıza ilişkin görüşlerimizi hedef haline getirenlerle ilgili yasal yollara müracâat edip, dava açacağımızı açıkça ifade ediyoruz."

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir