İTÜ Olimpik Havuzuna Getirilen 'Haremlik-Selamlık' Uygulaması Sosyal Medyanın Gündeminde...

 > 
376PAYLAŞIM

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) rektörlüğü, İTÜ Olimpik Yüzme Havuzu'nun kullanımını kadınlar ve erkekler olarak ayırdı. 2017-2018 güz döneminde sunulan dilekçeler sonucunda bu alınan bu karar 'haremlik-selamlık' tartışmasını gündeme getirdi. 

Havuz seanslarında kadınlar ve erkeklere özel seanslar olması için 2017-2018 güz dönemi başında dilekçe toplandı👇

Rektörlük sunulan dilekçeler sonucunda havuzun seansları değiştirildi.

İTÜ’ye ilişkin haberlere yer veren Ari24’ün haberine göre önceden tüm seansları karma olan İTÜ havuzunda, sadece kadınların havuzu kullanabileceği seanslar Perşembe günü 13:30-15:30 arası ile Pazar günü 18:00-20:45 arası olurken; sadece erkeklerin havuzu kullanabileceği seanslar ise Perşembe günü 10:30-12:30 arası ile Cumartesi günü 18:00-20:45 arası şeklinde belirlendi. Diğer seanslar karma olarak devam edecekken, Perşembe günü belirlenen erkek ve kadınlara özel seanslar arasında erkek ve kadınların birbirlerini görmemeleri için havuzun bir saat kullanıma kapatılması kararı alındı.

Havuzun yeni kullanım seansları İTÜ'de tartışmalara neden oldu.

Cinsiyetlere özel seansların getirilmesi İTÜ öğrencileri arasında tartışmaya neden oldu. Bu seansların üniversitenin laikliğine ve bilimselliğine zarar verdiğini düşünen öğrenciler bulunurken, diğer taraftan uygulamayı zararsız gören öğrenciler de bulunuyor.

İTÜ rektörlüğünün aldığı kararın sosyal medya yansımalarını sizin için derledik...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir