Instagram'ınızı Renklendirin! İşte Son Zamanlarda Instagram'da En Çok Kullanılan 10 Filtre

3PAYLAŞIM

Eminiz ki siz de biliyorsunuz. İşte filtreleriyle kullanıcıları adeta profesyonel fotoğrafçıya çeviren Instagram’ın, en çok kullanılan 10 filtresi sizlerle...

1. Clerandon

Fotoğraflara eklediği mavi alt ton rengi ile Clerandon, filtreler içerisinde en çok kullanılanlardan.

2. Amaro

Amaro'yu kullanıcılar genellikle karanlık çıkan fotoğraflarını aydınlatmak için kullanıyorlar.

3. X-Pro II

Yeşillik, doğa veya gökyüzü fotoğrafları, bu filtreyle daha çarpıcı hale geliyor.

4. Valencia

Valencia, pembe alt tonu ile özellikle doğa fotoğraflarında kullanılıyor. Sıcak tonlar ile fotoğrafları yumuşatıyor, güneş ışığını ve aydınlık yerleri ön plana çıkarıyor.

5. Juno

Juno renkleri yoğunlaştıran başka bir filtredir. Kırmızı, sarı ve portakal renkli tonları aydınlatma konusunda etkilidir. Özellikle sokak fotoğraflarına zengin ve derin bir ton katar.

6. Ludwig -Lark

Lark, “kırmızı renk hariç” fotoğraflarınızı aydınlatarak renklerinizin daha yoğun bir şekilde ortaya çıkmasını sağlıyor.

7. Gingham

Gingham görsellerinizi daha parlak ve ışıklı hale getiriyor. Kusurlu bulduğunuz karanlık ve koyu renkli mekanlarda çektiğiniz fotoğrafları bu filtre ile düzeltebilirsiniz.

8. Lo-fi

Lo-fi fotoğrafınıza gölgeler katarken doygunluk verir ve renklerinizi aydınlatır. Özellikle yemek fotoğraflarında kullanılıyor.

9. Aden

Görüntünüzü yumuşatan ve pastel tonlar ile soğuk renkleri ısıtan bu filtre, portre fotoğraflarınızı kusursuzlaştırır. Özellikle sonbahar renklerini yansıtmak konusunda eşsiz bir katkı sağlar.

10. Moon

Siyah beyaz olan bu filtreyi eski görünüm veya nostaljik bir hava yakalamak istediğiniz fotoğraflarda kullanabilirsiniz.

11. Crema

Cream klasik filtrelerden biridir ve kullanımı oldukça popülerdir. Yeşil ve mavi tonlar konusunda düzgünleştiren bir etkisi olan bu filtreyi özellikle yemek ve kahve fotoğraflarınızda kullanabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir