Görüş Bildir
Haberler
İşte Sergen Transferinin Perde Arkası

İşte Sergen Transferinin Perde Arkası

Batuhan
30.12.2014 - 11:25

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz , 'Roberto Carlos daha önce istifa etti ama kabul etmedik. Sergen Yalçın 'la da parayı konuşmadık' dedi.

Başkan Mecnun Otyakmaz, telefonla yerel bir televizyonun spor programına katıldı. Görevinden ayrılan Roberto Carlos'a camia olarak teşekkür ettiklerini belirten Başkan Mecnun Otyakmaz, şöyle konuştu:

'Carlos birkaç hafta önce istifa etmek istedi. Biz kabul etmedik. İstifa olayından birkaç gün önce atmış olduğu veda içerikli twit içimize kurt düşürdü. Bazı takımlarla görüşmeler yaptığı bilgisini aldık. Yollarımızı ayırmaya karar verdik. Sivasspor'da herkesin yeri dolar.'

'SERGEN'LE HEMEN ANLAŞTIK'

Roberto Carlos'un ayrılığından sonra takımın başına Sergen Yalçın'ı getirmeyi uygun bulduklarını belirten Başkan Otyakmaz, şöyle devam etti:

'Teknik direktör kısır döngüsüne kapılmayan bir kulüp olarak takımı teslim edebilecek zekada birisi olduğu için Sergen Yalçın'ın takımın başına getirdik. İstanbul'da görüştüğüm Sergen'le hemen anlaştık. Ağabey kardeş olduğumuz için benden ücret talebinde bulunmadı, sadece yardımcı antrenörleri için istekleri oldu. Yorumcu olduğu için takımları sürekli takip ediyordu. Bizim için avantaj olduğunu düşünüyorum.'

'HAKEM HATALARINDAN MAĞDUR OLDUK'

Bu sezon maçlarda çok fazla hakem hatasına maruz kaldıklarını da anlatan Başkan Otyakmaz, 'Hakem hataları birçok maçta oluyor. Benim maçlardan sonra açıklama yapma gibi adetim olmasa da gerek federasyon başkanı gerek MHK başkanıyla görüşüyorum. Nasıl takım başarısız olduğunda sorumlusu bensem, hakem hatalarından da sorumlu MHK başkanıdır' dedi.

Başkan Otyakmaz, son olarak ilk yarının son maçında karşılaşacakları Kardemir Karabükspor maçını önemsediklerini belirtti, 'Karabükspor maçında taraftarımızı desteğe devam ediyoruz. Yeni teknik heyetimizin elinde sihirli değnek yok. Takımı kısa sürede moral ve defans açısından motive edebilirler. Taraftarımızın vereceği destek Karabük maçında çok önemli' diye konuştu.

Sporx

Kaynak: http://www.sporx.com/futbol/superlig/...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın