Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşsiz Kalınca Madalyalarını Satışa Çıkarttı

-

Mersin'de eski milli boksör 40 yaşındaki Hüseyin Kurtulmaz, Türkiye ve Avrupa'da kazandığı madalyalarını yaşadığı maddi sıkıntı nedeniyle satışa çıkarttı.

10 yaşında boksa başlayan Hüseyin Kurtulmaz, 9 kez Türkiye'de, 18 kez de uluslararası müsabakalarda şampiyon oldu. 2000'de sporu bırakan Kurtulmaz, antrenörlük belgesi olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Boks Federasyonu'na başvurdu. Antrenör olarak iş bulamayan Kurtulmaz, Mersin ve diğer turizm kentlerinde güvenlik görevlisi olarak çalıştı. Son olarak da Mersin'de düzenlenen 17'nci Akdeniz Oyunları kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde taşeron şirket üzerinden iş buldu. Burada odacılık, çaycılık ve korumalık yapan Kurtulmaz'in, Akdeniz Oyunları'nın bitmesinin ardından işine son verildi. İşsiz kalan Kurtulmaz, ailesinin geçimini sağlamak için verdiği tüm çabaları sonuçsuz kalınca da kredi kartları, bireysel krediler nedeniyle zor günler yaşamaya başladı. Arkadaşlarının yardımıyla fahri antrenörlük yapan Kurtulmaz, bankalara olan borcu 50 bin lirayı bulunca kazandığı madalyaları satışa çıkartıp, ilgi duyanların kendisine başvurmasını istedi.'

'AK PARTİ'YE ÜYE OL'

Yaşadıkları karşısında büyük bir üzüntü duyduğunu belirten Kurtulmaz, "14 yıldan bu yana antrenörlük belgem olmasına rağmen iş bulamadım. Şu an Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde fahri olarak antrenörlük yapmaktayım. 2013 yılında arkadaşlarım, 'Hüseyin gel, Ak Partiye üye ol. Orada girişimde bulunarak seni antrenör yaparlar' dedi. Dedikleri gibi, Ak Parti'ye üye olunca Toroslar İlçe Başkanı bana kucak açtı. Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nde taşeron bir firmada bahçıvan olarak göreve aldım. 'Belli bir zaman bahçıvanlık yaparsın daha sonra antrenörlüğe alırız' şeklinde söylemler oldu. Ancak bana antrenörlük yerine kapıda koruma olarak görev verildi. Ancak bu iş de 1,5 yıl sürdü" dedi.

BAŞKA ÜLKELERİN TEKLİFLERİNİ KABUL ETMEDİM

Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle kalp rahatsızlığı geçirerek anjiyo olan Kurtulmaz şöyle devam etti:

"Ülke sevdası uğruna çok büyük hatalar yaptım. Kanada, Avustralya, ABD ve Avrupa'dan çok davet geldi. Almanya, Fransa, İngiltere orada kalmam için çok ciddi imkanlar önerildi. Ancak ben ülkeme hizmet edip, başarılar elde etmek için Türkiye'de kaldım. Ama karşılığı bu olmamalıydı. Madalyalarımı satmak benim için utanç verici. Ancak beni bu hale getirenlerin de utanması lazım."

Mustafa Ercan, DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAlmanyaAmerika Birleşik DevletleriFransaİngiltereMersinboks
Görüş Bildir