Görüş Bildir
Haberler
IŞİD İle PYD Arasındaki Gerginlik Ceylanpınar Sınırına Kadar Dayandı

IŞİD İle PYD Arasındaki Gerginlik Ceylanpınar Sınırına Kadar Dayandı

Caner
11.06.2014 - 21:03
İçeriğin Devamı Aşağıda

Işid, Bomba Yüklü Araçla Pyd'ye Saldırdı

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nin karşısında, PKK'nın bu ülkedeki uzantısı PYD kontrolündeki Suriye'nin Haseki kentinin Rasulayn İlçesinde, El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) mensupları tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. PYD güçlerinin yoğun olarak bulunduğu bölgede düzenlenen ve 30 kişinin öldüğü ileri sürülen saldırı, Ceylanpınar'da tedirginliğe yol açtı.

Ceylanpınar'ın karşısında bulunan PYD kontrolündeki Suriye'nin Rasulayn İlçesi'nde saat 17.00 sıralarında patlama meydana geldi. Türkiye tarafından da duyulan ve tedirginliğe yol açan patlamanın ardından Suriye tarafından yükselen dumanlar, Ceylanpınar'dan da görüldü.

Kısa süre sonra güvenlik güçlerini sınır hattında alarm durumuna geçiren patlamanın, IŞİD güçlerince PYD militanlarının yoğun olarak bulunduğu Türkiye sınırına birkaç kilometre uzaklıktaki bölgede meydana geldiği ve bomba yüklü bir aracın infilak ettirildiği öğrenildi. Türkiye tarafında kısa süreli tedirginliğe yol açan patlamada 30'a yakın kişinin öldüğü öne sürülürken, yaralananların ise ilçede bulunan sağlık merkezlerinde tedavi edildiği kaydedildi.

Şafak SAĞ/CEYLANPINAR (Şanlıurfa), (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/isid-bomba-yukl...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın