Görüş Bildir

HERE Maps Geri Döndü

Anasayfa > Gündem

Nokia telefonların harita uygulaması olan HERE Maps, uzun ve yoğun bir teknik bakımdan sonra Windows Phone platformu için geri döndü.

Geçtiğimiz Kasım ayından beri, Windows Phone kullanıcıları, sıklıkla kullandıkları HERE Maps isimli harita uygulamasına erişemiyorlardı. Ancak Microsoft , geçtiğimiz günlerde uygulamanın tekrar yayında olduğunu duyurdu.

Teknik problemler yüzünden uzun süredir kullanılamayan uygulama , 2015 Kasım ayında teknik problemlerden ötürü yayından kaldırılmıştı Geliştiricilerin, uygulamayı yayınlamakta güçlük çekmesinden dolayı kaynaklanan problemin sonucunda kullanıcılara güncelleme yapmaları gerektiğine dair bildirim gitmiş, ancak kullanıcılar güncellemeyi gerçekleştirememişti. Bu nedenden ötürü de bahsi geçen uygulama yayından kaldırılmıştı.

Microsoft tarafından Windows Phone kullananlara iyi bir haber verildi ve uygulamanın tekrar yayında olduğu duyuruldu. Bildirimi alan kullanıcılar, telefonlarına uygulamayı hızla yüklediler. Görünen o ki, teknik problem her neyse düzeltilmiş.

HERE Maps uygulaması hakkında bilgisi olmayanlar için kısaca özet geçelim; bir zamanlar Ovi Maps , daha sonra da Nokia Maps şeklinde isim değiştiren uygulama, Navteq şirketinin satın alma işleminden sonra HERE Maps adı altında servis vermeye devam etti.

Bir diğer ilgi çekici nokta ise HERE Maps uygulaması Windows Store 'da Google Maps uygulamasından çok uzun süre önce yayın hayatına başladı. Bu durum servis için büyük bir satış istatistiği elde etmesini sağladı. Geçtiğimiz sene de Nokia bu navigasyon uygulamasını Avrupalı otomobil üreticilerine sattı.

Söz konusu uygulama , mağazadan silindikten sonra, hali hazırda uygulamaya sahip olan kullanıcılar uygulamayı halen kullanabiliyorlardı. Ancak uygulamayı edinmemiş olanlar, Windows'un uygulama mağazasından HERE Maps'i indiremediler. Teknik bakım süreci boyunca bu durumu küçük de olsa telafi etmek için yine HERE tarafından sağlanan Windows Maps uygulaması bu kullanıcılara sunuldu.

Shiftdelete

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?