Görüş Bildir
Haberler
Hayvanseverlerden Volkan Demirel Hakkında Suç Duyurusu

Hayvanseverlerden Volkan Demirel Hakkında Suç Duyurusu

adem kara
27.08.2014 - 10:35

HAYTAP İl Temsilcisi Dağdelen, Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel'in TFF Süper Kupa maçı sonrasında sokak köpeklerine ilişkin sözleriyle ilgili suç duyurusunda bulundu.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilcisi Türkan Dağdelen, Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel'in TFF Süper Kupa maçı sonrası sokak köpeklerine ilişkin sözleriyle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Dağdelen, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına yollanmak üzere, Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunarak, Demirel hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dünyada canlılar arasında en zayıf halkanın, kendilerini savunamayan çocuklar, yaşlılar, engelliler ve hayvanlar olduğunu vurgulayan Dağdelen, şunları kaydetti:

'Ne yazık ki ülkemizde hayvan hakları hemen hemen yok sayılmaktadır. Eğer bir toplum hayvan haklarını yok sayıyorsa insan haklarını da korumakta aciz kalır. 21. yüzyılda modern, çağdaş bir Türkiye'de, milyonlarca hayranı olan, genç bir futbolcu, onlarca medya kuruluşu önünde, 'Belediye gereksiz sokak köpeklerini zehirlesin. Yoksa iş bana kalacak' diyorsa, bu bizim acınacak bir toplum haline geldiğimiz gösterir.'

Dağdelen, kaleci Volkan Demirel'in televizyonlarda söylediği cümlelerin sadece hayvanseverler arasında değil, toplumda da huzursuzluğa neden olduğunu ifade etti.

Demirel'in toplumu şiddete çağırdığını belirten Dağdelen, 'Demirel, binlerce, milyonlarca çocuk ve gence kötü örnek olmuş ve şiddete davet etmiştir. Yaptığı açıklamalarla belediyeleri de zan altında bıraktığını ve belediyelerin de Demirel hakkında suç duyurusunda bulunması gerektiğini düşünüyorum' dedi.

Muhabir: Ali Rıza Akkır | AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/spor/379523--...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın