Kılıç'ın Sözlerine İki Gazeteciden İki Farklı Yorum

313PAYLAŞIM
Kılıç'ın Sözlerine İki Gazeteciden İki Farklı Yorum

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın açıklamasına karşılık Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, "Sayın Başbakan bu sözlerin altında kalmaz, gerekli cevabı hak ettiği tonda verir" derken Bugün yazarı Nazlı Ilıcak ise "Kılıç umudu tükenenlere umut verdi" diye yorumladı.

BAŞBAKAN ALTINDA KALMAZ

Yeni Şafak'ın Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi CNN Türk yayınında özetle şunları söyledi:

"Sayın Başbakan'ın bu sözlerin altında kalmaz, gerekli cevabı hak ettiği tonda verir. Sayın Başbakan mahkemeye eleştirilerini bir siyasi olarak dile getiriyor. Ama Sayın Kılıç bir mahkeme başkanı. mahkemeler kararlarıyla konuşur. Biliyorsunuz, salı günleri TBMM'de partilerin grup toplantıları olur. Bugün adeta Anayasa Mahkemesi'nin grup toplantısı vardı ve Haşim Kılıç grupta konuştu. 'Gömlek değiştirmek'ten söz etti. Gömlek değişikliğini Sayın Başbakan AK Parti 'yi muhafazakâr demokrasi çizgisine oturtmak için kullanmıştı. 'Mili Görüş gömleğini çıkardık' demişti. Şimdi hiç gündemde değilken gömlek değiştirmekten söz etmesi, günün ve şartların gereğiyle gömlek değiştiren bir karakter olamayız demesi, yakışık almadı. Ne alakası var? O salonda herkes Sayın Başbakan'ın 'Milli görüş gömleğini çıkardık' sözünün kastedildiğini anladı. 'Sığ eleştiriler' sözleri de vardı. 'Geçmişin mağdurları' sözlerinin de adresi AKP , hükümet ve Erdoğan'a yapılan göndermeler. 'Sığ' ifadesi yakışmadı.Ben Başbakan'ın konuşmalarında bu konuya da cevap vermesini bekliyorum. Çünkü AK Parti şimdiye kadar askerden, Amerika'dan rejime yönelik nereden gelirse gelsin hak ettiği cevabı vermiştir. Eğer milli irade bu salonlarda önce davet edilip sonra tokatlanıyorsa milli irade buna cevap vermeli."

NAMUSLULAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLSA...

Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak'ın CNNTürk yayınındaki sözleriyse şöyle:

"Hep tekrarlanır ya ‘Namuslular da namussuzlar kadar cesaretli olsa’ diye. Ben Haşim Kılıç’ı dinlerken böyle bir kaanate sahip oldum. Toplumun yüzde 50′ye hatta 60′a yakışan bir kısmı yargıya karşı saldırılardan, hukukun zedelenmesinden dolayı endişeye, ümitsizliğe kapılmış durumda. Bu kesim, namuslu hakimler de var düşüncesine kapıldı. Umudu tükenenlere umut verdi Haşim Kılıç."

gazeteciler.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir