Görüş Bildir
Haberler
Halk Ekmeğe Yüzde 20 Zam

Halk Ekmeğe Yüzde 20 Zam

Onedio Medya
13.05.2014 - 12:19 Son Güncelleme: 13.05.2014 - 16:20

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek'e(İHE) yüzde 20 zam geldi. Dün akşamdan itibaren zamlı ekmek yiyen İstanbullular, fiyatları büfeye gittiğinde öğrendi.

İHE'nin internet sitesinde ekmek fiyatlarına zam gelmemiş görünüyor. Ancak büfelerde yeni fiyatların olduğu liste bulunuyor. Zamlarla birlikte 300 gr'lık bir ekmeğin fiyatı 60 kuruş oldu.

İstanbulluların genellikle tercih ettiği Halk Ekmek, dün akşamdan itibaren yüzde 20 zamlı olarak satılıyor. İHE ürünlerini satan büfelere gelen müşteriler zam geldiğini para verirken öğrendi. Bazı vatandaşlar zammı normal karşılarken bazıları da ekmek almaya mecbur oldukları için elden bir şey gelmediğini söylemekle yetindi. Şirinevler İHE büfesinden ekmek alan İzzettin Aldundağ, 'Birisi buğday diğeri un fiyatları arttı diyor. Bir diğeri vergilerin yüksek olduğunu söylüyor. Zam olayı her alanda var. Pazara gittiğiniz zaman da tezgahlarda her şeyin zamlı olduğunu görüyorsunuz. Zammı normal de karşılasak anormal de olsa eninde sonunda yapıyorlar. Vatandaşın yapabileceği bir şey yok. Mecburen almak zorundayız.' diye konuştu.

Yeni fiyatlara göre 300 gr'lık normal, kepekli ve tuz ilave edilmemiş ekmek 60 kuruş oldu. Pide 75 kuruş olurken 8'li Akdeniz ekmeği de (400 gr) 1 lira 10 kuruşa çıktı. İHE'de satılan diğer bütün ürünlere de aynı şekilde yüzde 20 zam geldi.

HALİL ÖZCAN | Zaman

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/ekonomi_halk-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0