Görüş Bildir
Haberler
Görevimiz Tehlike Kurgusuna Sahip Mesajlaşma Uygulaması Wickr, 30 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Görevimiz Tehlike Kurgusuna Sahip Mesajlaşma Uygulaması Wickr, 30 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Onedio Medya
26.06.2014 - 18:31 Son Güncelleme: 26.04.2022 - 17:35

Görevimiz Tehlike Kurgusuna Sahip Mesajlaşma Uygulaması Wickr, 30 Milyon Dolar Yatırım Aldı

“Görevimiz Tehlike” kurgusuyla geliştirilen kısa ömürlü mesajlaşma uygulaması Wickr 30 milyon yatırım aldı. Uygulama, kullanıcılarının birbirine kendi kendini yok eden yazı, resim ve video içerikle kriptolu mesajlar gönderebilmesini sağlıyor.

VentureBeat’in haberine göre ünlü yatırımcı Jim Breyer liderliğindeki 30 milyon dolarlık yatırım, şirketin ikinci tur yatırımı olma özelliğinde. Wickr yönetim kuruluna katılacak olan Breyer, açıklamasında milyarlarca kullanıcı için güvenli bir sosyal ağ geliştirmek için heyecanlı olduğunu belirtiyor. Bu ifadeden yola çıkarak Wickr’ın yatırımla birlikte agresif bir yayılma sürecine gireceği yorumu yapılabilir.

San Francisco merkezli Wickr, eğlenceyi ve hızlı tüketimi öne çıkaran rakiplerinden farklı olarak dünyanın en güvenli mesajlaşma uygulaması olma iddiasında. Uygulamayı açtığınızda gördüğünüz “askeri düzeyde güvenlik” iletisi de bu işte ne kadar ciddi olduğunu hissettiriyor. Wickr’ın Mart ayındaki birinci tur yatırımında, aralarından CIA’in yatırım kolu In-Q-Tel’in de bulunduğu yatırımcılardan 9 milyon dolar yükseltilmişti.

Mesajların kriptolu bir biçimde aktarıldığı uygulamada, mesajın göndericisi ve alıcısı kişi ya da cihaz dışında kimse, içeriğini görüntüleyemiyor.Bütün kontrolü kullanıcıya veren uygulama, kullanıcılara anonim kalma hakkı veriyor ve kişisel bilgilerini toplamıyor. Mesaj göndericisi ve alıcısı arasında IP proxy’leniyor. Kullanıcıya ait lokasyon gibi metaveriler de siliniyor.

Wickr, kısa ömürlü mesajlar için bir uygulama olsa da kullanım amacı ve koşulları SnapChat’e göre oldukça farklı. Daha ciddi yaklaşımıyla, kurumları hedefleyen uygulama üzerinden gönderilen mesajların ömrü saniyelerden başlayıp, 6 güne kadar uzayabiliyor. Kullanıcılar uygulama üzerinden Dropbox ya da Google Drive dökümanlarını paylaşabiliyor.

Kaynak: http://webrazzi.com/2014/06/26/wickr-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın