Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Google Sürücüsüz Otomobillerin Beş Yıl İçinde Hazır Hale Gelmesini Amaçlıyor

 > -

Son dönemde sürücüsüz otomobil projesine ayrı bir önem gösteren Google, tüm bu ilgisine rağmen, bir otomobil üreticisine dönüşmeyi istemiyor. Şirket bu yöndeki çalışmalarında bir otomobil üreticisiyle işbirliğine giderek işin donanım kısmını ortağına devretmeyi amaçlıyor. Google’ın sürücüsüz otomobil projesini yürüten Chris Urmson, ilk sürücüsüz otomobillerin beş yıl içinde yollara çıkmasını hedeflediklerini belirtti. Google yeni sürücüsüz otomobil filosunun testlerine ise önümüzdeki yıl içinde başlayacak.

Google’ın otomobillerin donanım kısmının üretimini bir iş ortağına devretme isteğine ilişkin açıklamalarda bulunan Urmson, donanım üretiminin zorlu bir süreç olduğunu ve Google’ın enerjisini yazılıma kanalize etmekten yana olduğunu belirtti. Urmson, Google’ın otomobil üreticilerine araçlarını sürücüsüz hâle getirecek lazer radar teknolojisini uygun bir fiyat karşılığında sunabileceğinin altını çizdi. Urmson kurulacak ortaklığa dair iş modeli konusunda henüz ortada somut bir karar olmadığını da ifade etti.

Google’ın halihazırda test ettiği sürücüsüz otomobiller sadece 40 kilometre menzile sahip. Şu an için mahallede gezmekten ötesini sağlayamayacak olan araçların verimliliğinin ve menzilinin artırılması da Google’ın hedefleri arasında yer alıyor.

Teknoblog

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindGoogle
Görüş Bildir