Görüş Bildir
Haberler
Google Glass Otomobil Kapılarını Açacak

Google Glass Otomobil Kapılarını Açacak

Onedio Medya
06.01.2014 - 09:21 Son Güncelleme: 06.01.2014 - 13:42

Google Glass Otomobil Kapılarını Açacak

Google Glass çok değil, bir yıl sonra otomobil kapılarının kilidini açıp kapatabilecek.

Yakın gelecekte yaygınlaşması beklenen giyilebilir teknolojiler günlük pek çok rutin görevi yerine getirebilir hale gelecek. Akıllı saatler ile saate bakmak dışında kolumuzda akıllı bir bilgisayar taşımaya başlarken, Google Glass ile de elimize herhangi bir cihaz almadan gözümüzle e-postalarımızı tarayabileceğiz. Ancak Google Glass’ın kullanım alanı epey yaygınlaşacağa benziyor; zira gelen haberler Hyundai’nin 2015 yılında ortaya çıkarması beklenen yeni model aracı Genesis’te Google Glass desteğini barındıracağını gösteriyor.

Peki bu nasıl olacak? Örneğin arabanızın kapısını açmak istediğinizde anahtara ihtiyacınız olmayacak; bunun için sadece Google Glass’ın gözünüzün önünde olması yeterli. Blue Link isimli uygulama sayesinde Google Glass ile arabanın kapıları uzaktan açılabilecek ve hatta kilitlenebilecek.

Bunun dışında 2015 model Genesis ile birlikte navigasyon teknolojisi de biçim değiştirecek ve haritayı kullanıcılar gözlüğüyle takip ederken dilediklerinde araç ekranından, dilediklerinde ise gözlüklerinden yolu harita üzerinden izleyebilecekler.

Hyundai’den konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, Glass’ın bazı barlarda müşterilerin özel hayatına müdahale ettiği gerekçesiyle yasaklandığını ve hatta Glass gözündeyken yakalanan bir ABD’li kadının trafik cezası yediğini hatırlatmadan haberi noktalamayalım.

Hürriyet

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0