Görüş Bildir
Haberler
Google'dan İftar Saatini Göstermeyen Ramazan Sayfası

Google'dan İftar Saatini Göstermeyen Ramazan Sayfası

Onedio Medya
01.07.2014 - 11:25 Son Güncelleme: 01.07.2014 - 13:13
İçeriğin Devamı Aşağıda

Google'dan İftar Saatini Göstermeyen Ramazan Sayfası

Ramazan adeta teknoloji devlerininin Dünya Kupası’ndan sonraki ortak noktası oldu. Dünya Kupası’na özel içerikler oluşturmada yarışan Twitter‘dan sonra Google’da Ramazan’ı es geçmeyerek 30 gün özelindeki yeniliklerini devreye aldı.

Ramazan sorgulamasında başlangıç ve bitiş tarihleriyle başlayan özelliklerde Yandex’te olduğu gibi sure gösterimi olmasa da Google, tüm içerikleri topladığı bir Ramazan sayfası oluşturmuş.

Türkçe ile birlikte İngilizce, Arapça ve Endonezce dillerinde hazırlanan sayfada Google, iftar vakit bilgilerinin haricinde YouTube’dan video içeriklerine ve yemek tariflerine de yer vermiş. Google’ın yerelleştirme adımında en önemli nokta olan iftar saatinin gösterilmemesi olmuş. Google, iftar saati yerine gün batımını göstermeyi tercih etmiş. İstanbul için iftar vaktiyle gün batımının arasında yaklaşık 10 dakika var.

Video içeriklerinin haricinde Google+’da yemek paylaşımına yönlendirmek isteyen Google, bunun için etkileşimli bir harita hazırlamış. #Ramazandapaylas etiketi ile kullanıcıların paylaşım yapmasını teşvik edilirken Google, kendi servislerini tanıtmayı da ihmal etmemiş.

Özellikle Ramazan’da yakınlarla iletişim kurma odağında Hangout’a yer veren Google bir de sesle not tutmaya yarayan Google Keep’e Ramazan sayfasında öne çıkarmış. Google’ın Ramazan sayfasını incelemek isteyenler buradan ulaşabilirler.

webrazzi

Kaynak: http://webrazzi.com/2014/07/01/google...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın