Görüş Bildir
Haberler
Goodyear İşçileri İki Patronu Rehin Aldı

Goodyear İşçileri İki Patronu Rehin Aldı

Goodyear İşçileri İki Patronu Rehin Aldı

Fransa’nın Somme bölgesindeki Amiens-Nord’da Goodyear fabrikasının iki yöneticisi işçiler tarafından rehin alındı.

Genel Çalışma Sendikası’nin (CGT) Amiens-Nord sekreteri Frank Jurek de işçilerle birlikte iki yöneticinin yanında. Jurek, “İki yönetici ile toplantı odasındayız” açıklamasında bulundu.

Amiens-Nord’daki Goodyear fabrikasının üretimden sorumlu müdür Michel Dhelly ve insan kaynakları müdürü Bernard Glesser fabrika ve yönetim daireler arasındaki toplantı odasında tutuluyor. Toplantı odasının kapısı ise tekerlerle kapatılmış durumda.

CGT Amiens-Nord bölgesi başkan yardımcısı Frank Jurek, Fransız Haber Ajansı’na (AFP) yaptığı açıklamada, CGT’nin bugün sabah saatlerinde fabrika yöneticileri ile randevusu olduğu, hafta sonu çalışan işçilerin de yönetime baskı oluşturmak için geldiğini söyledi.

“Müzakere masasına dönmek istiyoruz” açıklamasında bulunan Jurek, gönüllü gidiş planı ya da bir alıcının bulunmasını istediklerini de belirtti. Alıcının bulunmaması durumunda da işçilerin yüklü bir tazminatla ayrılmasının da talepleri arasında yer aldığını sözlerine ekledi.

CGT, 2012 yılında kabul edilen gönüllü ayrılma planının iyileştirilmesini istiyor. Cumartesi günü işçilerle bir araya gelen sendikanın bölge temsilcileri, “Hukuki süreç başlatırsak her şeyi kaybederiz. Onun için de taktik değiştirmemiz gerekiyor” biçiminde bir karara gitti.

Demokrat Haber

Kaynak: http://www.demokrathaber.net/dunya/go...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın