Gökhan Töre'den Olaylı Gece ile İlgili Açıklama

 > 
1PAYLAŞIM

Gökhan Töre'den Olaylı Gece ile İlgili Açıklama

Gökhan Töre'den Olaylı Gece ile İlgili Açıklama

Beşiktaşlı Gökhan Töre omzundan vurulduğu olaylı gece için ilk defa konuştu.

KANLI GECE’NİN OLAY İFADELERİ

Beşiktaşlı yıldız futbolcu Gökhan Töre'nin de aralarında bulunduğu 6 kişiyi gece kulübünde silahla yaralayan Korhan Bahadır'ın 2002 yılında Zonguldak'ta Gazeteci Ali Rıza Tığ'ı da yaptığı haberler nedeniyle ayağından vurduğu ortaya çıktı. Gökhan Töre, hastanede alınan ifadesinde, "Tanımadığım bir kişi yanındaki kadınla kavgaya başladı. Daha sonra havaya sağa sola rastgele ateş etmeye başladı. 10-15 dakika sonra sırtımdan vurulduğumu hissettim" dediği öne sürüldü.

Şişli Esentepe'deki Bedroom Exclusive isimli gece kulübünde yaşanan olayda, Korhan B.'nin açtığı ateşle, Gökhan Töre'yi omzundan, İstanbul Büyükşehir Belediyeli futbolcu Taner Yalçın elinden, Beşiktaş İletişim Sorumlusu Can İpekçi bacağından, Hüseyin Kanat ve Burkay İsen elinden, Mahir Aslan ayağından yaralandı. Hastaneye kaldırılan 6 kişiden Gökhan Töre ve Cem İpekçi'nin tedavileri devam ederken, diğer 4 kişi taburcu oldu.

MASANIN ÜSTÜNE ÇIKIP ATEŞ ETTİ

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, saldırıda yaralanan 6 kişinin ifadesini aldı. Gökhan Töre'nin ifadesi tedavi gördüğü hastanede alındı. Töre, ifadesinde, "Gece kulübünde yanımızdaki locada tanımadığım bir kişi yanındaki kadınla tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüştü. Kavga büyüdü. Adam masanın üstüne çıkarak silahını çıkarttı ve havaya, sağa sola rastgele ateş etmeye başladı. 10-15 dakika sonra sırtımda bir ağrı hissettim. Vurulduğumu anladım. Bu kişiyle herhangi bir konuşma ya da tartışmamız söz konusu değil" dediği öne sürüldü. Diğer 5 yaralının da benzer ifade verdiği iddia edildi.

GECE KULÜBÜNDE TANIŞTI

Polis yaptığı araştırmada, Korhan B.'nin gece kulübüne şoförüyle birlikte geldiğini, içeriye yalnız girdiğini, gece kulübünde bulunan bir kadınla tanıştığını ve tanıştığı bu kadınla yaşadığı tartışma sonrası havaya ateş açtığını belirledi. Polis, Bahadır'ın tartıştığı kadını bulmak için çalışma yürütüyor.

SABIKASI VAR

Samsunlu Korhan B.nin Zonguldak'ta yaşadığı, burada bir petrol istasyonu işlettiği tespit edildi. Bahadır'ın geçmiş yıllarda meskun mahalde havaya ateş etmek, çete üyesi olmak ve adam yaralamadan emniyette kaydı bulunduğunu belirleyen emniyet, yaralama olayının da bir gazeteciye yönelik olduğunu anlaşıldı.

GAZETECİ VURMUŞ

Korhan B.'nin10 Şubat 2002 yılında Zonguldak'ta Pusula Dergisi sahibi ve ATV Zonguldak muhabiri Ali Rıza Tığ'ı yaptığı haberler nedeniyle sol ayağından vurdu. Olaydan sonra teslim olan Bahadır asker kaçağı olması nedeniyle bir süre Mamak Cezaevi'nde  kaldı. Bahadır'ın yargılandığı bir suçtan dolayı kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu da belirtildi.

Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir