Görüş Bildir
Haberler
'Gizli Bir Gündemim Yok'

'Gizli Bir Gündemim Yok'

Batuhan
18.06.2014 - 12:14

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Yeniköy’deki evinden çıkarken gazetecilere ilk kez görüntülü röportaj verdi.”Gizli gündemi olan bir nisan hiç bir zaman olmadım” İhsanoğlu, “Türkiye’de farklı düşünceye sahip iki köklü siyasi partinin uzlaşmış olması Türkiye’de demokratikleşme sürecinin çok önemli bir adımıdır. Her şeyden önemlisi büyük uzlaşmanın gerçekleşmiş olması” dedi.

İhsanoğlu’nun sözleri şöyle:

ŞAHSIMLA İLGİLİ TARAFI İKİNCİ DERECE ÖNEMLİDİR 

Mesele şahsımla ilgili olmanın ötesinde uzlaşmanın bizatihi kendisi mühim bir gelişmedir. Uzlaşmanın konusu olan Cumhurbaşkanlığı makamına aday gösterilecek insanın profili ile ilgili hangi vasıflarda olmasıyla ilgilidir. Ve ne yapmasa gerektiği hususundaki uzlaşma.

Bu iki partinin sağladığı uzlaşmanın arkasındaki daha geniş mutabakat çok önemlidir. Şahsımla ilgili tarafı bence ikinci derecede önemlidir. Şu safhadaki söyleyeceklerim bu anlayışta olanları tebrik ediyorum, bir Türk vatandaşı olarak. Ve buna muhatap olan bir insan olarak bu teveccühleri için çok teşekkür ediyorum.

ZAMANI GELİNCE BU KONULARI AYDINLATACAĞIM 

CHP’deki eleştiriler, eleştiri sahiplerinin kendi görüşleri, saygı duyuyorum. Benim hakkımda belki bazıları tam fikir sahibi değildir. Zamanı gelince bu konuları aydınlatacağım. Şimdi biz bir çalışma içerisindeyiz. Sizlerle daha sık buluşacağız. Bir düzen kuruyoruz. O düzen vasıtasıyla sizlerle daha geniş görüşeceğiz. Biliyorsunuz bütün hayatım boyunca hem yerli, hem uluslar arası basınla çok iyi ilişkiler kurdum. Basının kamuoyunu, halkı bilgilendirme, aydınlatma hususundaki rolüne çok önem veriyor ve saygıyla karşılıyorum. Sağlıklı bilgilerin aktarılması konusunda sizlerin de yardımına ihtiyacım olacak” yanıtını verdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu, “10 Ağustos’ta seçim var? Meydanlara çıkacak mısınız?” sorusuna “Bununla ilgili çalışmalar yapılıyor, programlar yapılıyor. Bunları sizlere bildireceğiz” dedi.

İki gündür evde olduğunu ve çalıştığını belirten İhsanoğlu, “Aileniz adaylığınızı nasıl karşıladı sorusuna” gülerek, “Aile sırlarını artık ifşa etmeyelim” diyerek yanıtladı. “Genel Başkanlarla bir araya gelecek misiniz” sorusuna da Ekmeleddin İhsanoğlu,“ Gayet tabi bir araya geleceğiz. Başkalarıyla da bir araya geleceğiz. Basının evvelki günden beri gösterdiği ölçülü tavıra teşekkür ediyorum” şeklinde cevap verdi. 

(DHA)

Kaynak: http://zete.com/gizli-bir-gundemim-yok/
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın