Görüş Bildir
Haberler
Giyilebilir Cihaz Pazarı Artıyor

Giyilebilir Cihaz Pazarı Artıyor

Caner
10.07.2014 - 10:50
İçeriğin Devamı Aşağıda

Giyilebilir Cihaz Pazarı Artıyor, Tabletler Düşüşte

Tedarik zinciri kaynaklarına göre 2014'te tablet sevkiyatındaki büyümenin %5 ve biraz daha aşağısında olması bekleniyor. Belirtilenlere göre birinci ve ikinci kademedeki çeşitli satıcılar tabletler için sipariş miktarını azalttı ve giyilebilir cihazlara odaklandı.

Apple'ın iPad'ler için az talep görmeye başladığı, diğer satıcıların da gelecekte yüksek sevkiyat ve kar satışından yararlanmasının ise eskisi gibi olmayacağı vurgulanıyor. Kaynaklar tabletlerin yerini büyük boyutlu akıllı telefonların almaya başladığına dikkat çekti. Şu anda tablet sektöründe şiddetli fiyat rekabeti var. 299 dolarlık tabletlerin tüketicilerin ilgisini daha zor çektiği, Asus ve Lenovo gibi üreticilerin ise 199 dolar altındaki seçenekleriyle piyasada oldukları belirtiliyor.

Tablet sektöründeki fiyat rekabeti ikilemi yaşansa da, üreticiler farklı stratejiler üstüne ilerliyor. Asus aynı zamanda kaynaklarının bir kısmını akıllı telefon ürün hattına kaydırdı. Google'ın zaten uzun zamandır giyilebilir cihazlara odaklandığı biliniyor. Kaynaklara göre IT sektörü akıllı telefonlarla kombine edilmiş giyilebilir cihazlar ve uygulamalarla dolu olacağına inanıyor. Giyilebilir pazarında bu sene iWatch ile birlikte ivme kazanacağı, rekabetin beklenenden daha şiddetli olabileceği ileri sürülenler arasında. D ip not olarak ARM ve x86 tabanlı işlemcilerle birlikte bileşenler arasında ayrı bir rekabet dalgasının yaşanacağı tahmin ediliyor.

teknokulis

Kaynak: http://www.teknokulis.com/Haberler/Do...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0