Geri Sayım Başladı! Dünyanın İlk Kafa Nakli Ameliyatı 8 Ay Sonra Gerçekleştirilecek

30bPAYLAŞIM

Dünyanın ilk kafa nakline geri sayım başladı. Neler olacağını hem merakla hem de endişe ile bekliyoruz hepimiz. The Chive'den bu konuda sizler için derlediğimiz birkaç küçük detayı paylaşmak isteriz.

Kaynak: http://thechive.com/2017/03/25/worlds-fi...

Daha önce bu önemli olayın detaylarını sizinle bu içerikte ve...

İlk Kafa Naklini Rus Valeriy Deneyecek - onedio.com
İlk Kafa Naklini Rus Valeriy Deneyecek - onedio.com

...bu içerikte paylaşmıştık. 👇🤔

Dünyada İlk Kafa Nakli Ameliyatı Seneye Gerçekleştirilecek! - onedio.com
Dünyada İlk Kafa Nakli Ameliyatı Seneye Gerçekleştirilecek! - onedio.com

Bilim gerçekten de büyüleyici.

Aralık ayında dünyanın ilk insan kafası nakli gerçekleştirilecek. Akıl almaz operasyon Doktor Sergio Canavero tarafından gerçekleştirilecek.

Nakil 30 yaşındaki Werdnig-Hoffmann sendromlu Rus Valey Spiridonov'a yapılacak.

Bu tarz bir deneme 45 yıl önce bir maymun üzerinde test edildiğinde, beden ve kafa uyum sağlayamadığı için maymun hayatını kaybetmişti. Lakin geçen yıl Canavero aynı işlemi denediğinde, başarılı olduğu addediliyor. Fakat etik sebeplerden ötürü hayvan yalnızca 20 saat hayatta tutuldu.

Spiridonov’un kafası bedeninden ayrılacak ve beyin ölümü gerçekleşmiş başka bir bedene nakledilecek. Eğer her şey yolunda giderse Canavero, Spiridinov'un yeni bedeninde kas kontrolünü kazanabileceğini düşünüyor.

Spiridonov, elbette risklerin farklında ama yine de denemek istiyor bunu.

Canavero, spinal kordu kesmek için bu operasyona uygun hazırlanmış özel bir bıçak kullanacak. Bıçak bir metrenin milyonda birine kadar kesikleri kontrol edebilecek kadar detaylı tasarlanmış durumda.

Canavero spinal kordu onarıp bedenle birleştirmeden evvel Spiridonov'un kafasını kanama olmaması için donduracak.

Bazı bilim adamları, yeni bir bedene nakledilen yabancı bir kafanın daha önce hiç karşılaşılmamış bir deliliğe sebep olabileceği konusunda uyarıyorlar.

Spiridonov'u değişim için hazırlamak adına, programcılardan oluşan bir takım sanal gerçeklik sistemi geliştirdiler.

Operasyon 20 milyon dolara mal olacak ve doktorlardan, hemşirelerden ve teknisyenlerden oluşan 150 kişilik bir takım gerekli.

Gelecekte neler olabileceğini düşünebiliyor musunuz? Zengin yaşlı kişilerin kafalarını gençlerin bedenlerine naklettirdiği ve sonsuza dek yaşadığı bir dünya düşünebiliyor musunuz? Veya çılgın zenginlerin kafalarını hayvan bedenlerine naklettirdiği bir dünya?

En iyisi düşünmemek galiba!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melih-giray-cin

PEKİİİ biliyoruz ki bir insanın beyninin yarısı diğer yarısını tamamlayabiliyor o zman ben beynimin yarısını başka bir vucüta nakletsem kim ben olurum HADİ EYWW :D

mukremin-bektas

o değilde ya beden,bu neyin kafası derse nolcak? ciddi psikolojik sorunlar yaratabilir gibi duruyo,amk empati kurayım dedim ananskim tedirgin edici.Umarım başarılı olurmu desem olmaz mı desem yani iki ucu boklu değenek,dilediğimiz şeye dikkat etmek lazım.Hyırlısı neyse o olsun

yakup-demir6

Eğer böyle birşey olursa o adamın o vücuda alışması nasıl olacak. Dişimize dolgu yaptırdıktan sona bile dolguya alışmamız bile günler alıyor bu adam başkasını götünden sıçacak başkasının penisiyle seks yapacak. Eğer yaşarsa çok ilginç olacağa benziyor.

asli.unsal2

çok saçma yaa... kalp nasıl çalışcak

yakup-demir6

Kafanın kesilip başka adama takılmasına şaşırmadın kalbin atmasına şaşırıyorsun. Kalp gerekli alet edevatla atabilir ama o beyin nasıl oksijensiz çalışacak asıl mesele orada.

asli.unsal2

Ona şaşırdık herhalde. Bedenin bunu komple kabullenmesi lazım. Adam bi denesin g

okabe-rintarou

Naziler denemişti sanırım benzer bişey..bu arada bu doktor Sergio Canavero half lifetan fırlamış gibi mk

Görüş Bildir