Gençlere Yeni Fırsatlar Sunan Yarışma: "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" Başlıyor!

 > 
184PAYLAŞIM

Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasına her zaman önem veren TÜSİAD, iş dünyasında aktif rol oynayacak, vizyoner üniversite öğrencilerine iş dünyasının deneyimlerimden faydalanabilecekleri bir süreç deneyimi sunan "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışmasını bu yıl da 9 Ocak'ta başlattı!

Gençlerin parlak fikirlerine, yaratıcı zekalarına her zaman güvenen TÜSİAD; 2011 yılından beri düzenlediği, yalnızca üniversite öğrencilerine yönelik olan "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışmasını başlattı.

Girişimcilik kültürünü yaymayı, gençleri doğru yönlendirerek yenilikçiliğe, girişimciliğe adım atmalarını sağlamayı ve yetenekli gençlerin bu fırsatla ön plana çıkmalarını amaçlayan TÜSİAD bu projeyi, geleceğin iş dünyası liderleriyle şimdiden tanışma fırsatı olarak görüyor.

Böylece bu projeyle "Girişimcilik Bayrağı"nın her sene yeni nesillere devredilmesi sağlanıyor.

Yarışmaya başvurmak isteyen adaylardan öncelikle şu şartlar isteniyor:

  • T.C. vatandaşı olmak,

  • Üniversitelerin ön lisans, lisans veya lisansüstü programlarına devam etmek,

  • 1 Ocak 2017 itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak;

  • 2 - 5 kişiden oluşan bir ekip oluşturmak;

  • Fikrin kapsadığı ürün veya hizmetten ticari kazanç elde etmek amacıyla tüzel kişilik kurmamış olmak gerekir.

Ekip halinde katılan ve iyi iş fikirlerini sunan üniversite öğrencileri yarışmanın belirli etaplarında önemli fırsatlar yakalıyorlar.

Başvurularını tamamlayanlar ilk olarak "Online Eğitim" programına dahil ediliyorlar.

Silikon Vadisi en önemli 10 kanaat önderinden biri kabul edilen girişimci ve akademisyen Steve Blank'in “How to Build a Startup: The Lean LaunchPad" adlı online eğitimini Türkçe olarak alarak girişimcilik konusundaki bilgilerini pekiştirme fırsatı bulurlar.

Daha sonraki aşamalarda, "Eğitim Kampı" ve "TÜSİAD Üyeleri ile Çalışma & Rehberlik" gibi fırsatlar kazanıyorlar.

Ön elemeyi geçen ve online eğitimi tamamlayarak iş fikirlerini kanvasa döken ekipler, İstanbul'da 3 gün sürecek eğitim kampına katılma hakkı elde ediyorlar. Eğitim kampı esnasında katılımcılar girişimciliğe ilişkin temel konulardan etkili sunum tekniklerine kadar birçok alanda eğitim alma ve başarılı girişimcilerden kendi hikayelerini dinleme fırsatı buluyorlar.

Eğitim kampının sonunda seçilen ekipler ise, iki ay boyunca Türkiye'nin en başarılı şirketlerini temsil eden TÜSİAD üyeleri arasından belirlenen rehberler ile bir araya gelme, onların deneyimlerinden faydalanma, görüş öneri ve yönlendirmeleri ile iş fikirlerini geliştirme imkanı buluyorlar.

Yarışmanın birincileri, ikincileri ve üçüncüleri ise maddi destek ödülü kazanıyorlar.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması’nın birincisi 75.000 TL, ikincisi 50.000 TL, üçüncüsü ise 25.000 TL para ödülü kazanıyor. Ayrıca yarışma sonunda en çok başvuru yapan üniversiteye TÜSİAD Girişimcilik Bayrağı veriliyor.

TÜSİAD, "Benim fikrim iş yapar!" diyen tüm üniversite gençlerini, ekiplerini kurup, fikirlerini ayrıntılandırarak, “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasına katılmaya davet ediyor.

9 Ocak'ta başlayan yarışmaya, 20 Şubat'a kadar başvurularınızı iletebilirsiniz.

Başvuru ve diğer koşullar hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir