Görüş Bildir
Haberler
Gazze'de Yeni Katliam Korkusu

Gazze'de Yeni Katliam Korkusu

adem kara
23.07.2014 - 11:56

İsrail'in Gazze'ye yönelik olarak havadan ve karadan yürüttüğü saldırılarda ölü sayısı sürekli artıyor. 

Fotoğraf:Al Jazeera

İçeriğin Devamı Aşağıda

İsrail Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un Huza bölgesini gece boyu bombaladı. Ambulansların ve insani yardımın giremediği Huza'da Şecaiyye katliamının tekrarlanması korkusu var.

İsrail ordusu Gazze'nin güneyinde yer alan Han Yunus'taki Huza, Beni Süheyla, Amaru, Karara ve Abasan bölgelerini gece boyu yoğun hava bombardımanı ve top atışına maruz bıraktı.

Al Jazeera'nin Gazze muhabiri Vail Dahduh Huza bölgesinde çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bilgisi aldıklarını, ancak sivillerin açık biçimde hedef alınmasından dolayı kimsenin bölgeye giremediğini söyledi. Dahduh İsrail ordusuna bağlı insansız hava araçlarının da bölgeyi havadan bombaladığını aktardı.

Dahduh, Han Yunus'ta gerçekleşen bombardımanda Filistin Kurtuluş Cephesi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ebu Zarife'nin de hayatını kaybettiğini belirtti.

Han Yunus'un farklı bölgelerinde sadece çarşamba günü gerçekleşen saldırılarda 7 Filistinli öldü, 30 kişi yaralandı.

Gece saatlerinde açıklama yapan Filistin İçişleri Bakanlığı İsrail ordu birliklerinin Han Yunus'un Huza bölgesinde rastgele top atışı gerçekleştirdiğini duyurmuştu. Bakanlık, İsrail topçularının Huza'da ağır bombardıman yaptığını belirterek, “Huza'da Şecaiyye'de uygulanan senaryo tekrarlanıyor. Bu gece Huza katliamına şahit olabiliriz” açıklaması yaptı.

Hamas da gece saatlerinde İsrail ordusunun Han Yunus'un Huza ve Abasan bölgelerinde katliam yaptığını açıklamıştı.

Yine hastane hedef alındı

İsrail ordusu, Han Yunus'un doğusunda Abasan bölgesini de yoğun bombardıman altında tutuyor. Bölgedeki Cezayir Hastanesi bombalanan yerler arasında. Hastane, saldırının ardından boşaltıldı.

Bölgedeki yaralılara ulaşmak isteyen bir ambulans da İsrail ordusu tarafından vuruldu. Gazze'deki uluslararası insan hakları kuruluşları ambulansların Huza'ya ulaşabilmesi için çağrı yapıyor.

Ayrıca orduya bağlı özel kuvvetler ile İzzettin Kassam Tugayları arasında Han Yunus’un doğusundaki Amaru semtinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor. İsrail savaş uçakları semti sürekli havadan bombalıyor.

İsrail uçakları, Gazze'nin Mağazi bölgesindeki İstikamet camisini ve Beyt Lahiye'de El Baraka camisini bombaladı. Beyt Lahiye ve Beyt Hanun ağır hava ve topçu bombardımanı altında.

İsrail'in 8 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye yönelik saldırılarında en az 640 kişi öldü, 4 binden fazla kişi de yaralandı.

Kaynak: Al Jazeera

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/gaz...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın