Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fiziksel Engele Sahip İnsanların Umut Işığı Olmak İçin Kendi İlişkilerini YouTube'da Paylaşan Çift

-

SMA hastası Shane ve kız arkadaşı Hannah'ın içleri ısıtan ilişkileri ve daha fazlası için kaynağımıza göz atabilirsiniz. "Bir zamanlar kassız bir adam, kasları olan güzel bir kıza aşık oldu. İnsanlar korktular ve tiksindiler, ama onlar umursamadılar"-Shane ve Hannah. 

Kaynak

Shane ve Hannah, 3 yıldır birlikteler. Hannah tarafından atılan maille başlayan ilişkileri gün geçtikçe daha da iyiye gidiyor.

26 yaşındaki SMA(Spinal Müsküler Atrofi) hastası olan Shane Burcaw, 2 yaşından beri tekerlekli sandalyeyle hayatını sürdürüyor. Sinirlerin tahrip olmasına ve kasların erimesine neden olan bu hastalığıyla yaşayan Shane hakkında çekilen belgeseli izleyen Hannah Aylward, izlemekle kalmıyor; Shane'e mail atıyor ve hikayeleri başlıyor.

"Maili okur okumaz anlamıştım; bu insanı tanımalıydım. Kalbimi hiç bu kadar hafif hissetmemiştim ve hiç bu kadar hızlı atmamıştı."

Üniversite öğrencisi olan Hannah, attığı mailde Shane'in esprilerini çok komik bulduğundan, kitaplarını ve yaptığı konuşmaları çok beğendiğinden bahsetti. Ayrıca Shane'i çok tatlı bulduğunu da belirten Hannah, ilişkilerinin ilk adımlarını böyle attı.

Bir süre mesajlaşan ve görüntülü konuşan çift, zaman geçtikçe birbirlerine deliler gibi aşık oldular.

Hannah'nın mailinden sonra konuşmaya başlayan çift bir süre internet üzerinden konuştuktan sonra birbirlerini görmek istediler. Hannah'nın, Shane'i Pensilvanya'daki evinde ziyaretinden sonra birlikte 4 gün geçiren ikili uzun mesafe ilişki yürütmek istediler. Çünkü Hannah hala Minnesota'da öğrenciydi.

2018'de birlikte yaşamaya başladılar ve ilişkilerini sosyal medyaya açtılar.

İnsanların 'alışılagelmedik' olarak adlandırdıkları ilişkilerini sosyal medyaya taşıyan çift, bu algıyı kırmak için YouTube videoları çekmeye başladılar. Ayrıca Instagram hesaplarından da fotoğraflarını paylaşan Shane ve Hannah, genellikle Shane'in hastalığı üzerine komik yorumlarda bulunmaktan da kaçınmıyorlar.

"Squirmy and Grubs" isimli YouTube kanallarıyla Shane ve Hannah pek çok insana sesleniyorlar. Engelli olmanın artık anormal olarak görülmesini istemeyen çiftin binlerce destekçisi var.

YouTube kanallarıyla insanların artık engelli olmanın bir engel olmadığını anlamalarını istiyorlar. Çektikleri videolarla günlük yaşamlarından ve ilişikilerinden bahseden çift SMA hastası olan pek çok insana umut vermiş bile.

"İnsanlar bizi yolda gördükleri zaman Hannah'yı kız kardeşim, bakıcım hatta annem sanıyorlar. Bize baktıkları zaman Hannah'yı kız arkadaşım olarak görmek onlara zor geliyor."

Çektikleri videoların altına bazen "iğrenç" ya da "siz sevgili olamazsınız"gibi negatif yorumlar alan çift, bugüne kadar bunları hiç umursamadıklarını ve birlikte çok mutlu olduklarını söylüyorlar.

Videoları sayesinde insanlar, bu tarzda bir ilişkinin nasıl yürüdüğünü görüyor ve kendilerinden umudu kesmeyi bırakıyorlar.

Shane ve Hannah'nın ne kadar mutlu olduğunu gören SMA hastası birisi yorumunda şöyle belirtmiş: "Benim de SMA hastalığım var onların ilişkilerini görmek ve benim için de mümkün olabileceğine inanmak içimi ısıtıyor."

Çıktıkları gezilerle, evdeki halleriyle, birbirlerine yaptıkları şakalarla videolar çekmeye devam eden çift, zamanı geldiğinde çocuk sahibi olmayı düşünüyor.

Shane'nin bir videoda çocuk sahibi olmak için vücudunu elverişli olduğundan bahsetmesi üzerine çift, bunun için Hannah'nın mezun olmasını beklediklerini belirttiler.

Shane ve Hannah çiftinin "Squirmy and Grubs" isimli YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
abdullah-kocyigit

bir insan gördüm .

burakoh

YAlan dolan AMEKE yaa inanmayın

tugba-polat-tasdemir

güzel insan sevgilisinde güzellik aramazmış. tabii bu söylemim bile hakaret sayılır belki de sma hastası için. kadınlar birçok şeyden tatmin olunca artık beyin arıyor diye duymuştum.

haci-dayi

benim ilgimi çeken ilişkiden çok o derece engelli bir insanın yaşam standartları oldu.bizim ülkemizdeki engellileri düşündüm.yolda gördüğü herhangi bir fiziksel engeli olana uzaylı görmüş gibi bön bön bakanları düşündüm.işleri zor .Allah hepsinin yardımcısı olsun.dün gittiğim telekom müdürlüğünde işlemimi yapan gencecik çocuğun bir kolunun dirsekten aşağı kısmı yoktu.içim acıdı.

onder.el

Benim de doğuştan yüksek derecede skolyozum var ve maruz kaldığım bakışları anlatmak mümkün değil.

haci-dayi

kardeşim,maruz kaldığın bakışları tahmin edebiliyorum.ama bizim toplumumuz bazı durumlar hakkında insani duygularını tam geliştirememiş henüz.sana kişisel olarak tavsiyem böyle bir durumda elinden gelen en sert ses tonuyla ne bakıyorsun de.emin ol kıçını dönüp kaçacaktır.bizim milletimiz kafasına vurmadan bazı şeyleri anlamıyor maalesef.engelli otoparklarına arabasını gayet rahat park edip giden bir milletten bahsediyoruz.alınması gereken çok yol var.birsürü konuda.son olarak güzel kardeşim hiçbirşeyi hiç kimseyi kafaya takmaya değmez bu hayat.engelli bir insana bön bön bakanlar kendi engelsiz ama boktan hayatlarına baksın.

teknoooo

vay be ! yolda bizim yüzümüze bakmıyorlar valla, kıskandım...

Görüş Bildir