Görüş Bildir

SMA Haberleri

SMA ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. SMA ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

SMA Hastası Eslem'in Babasından Rıza Kayaalp'e Teşekkür
Ankara'da Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastası 11 aylık Eslem Fatma'nın babası Sefa Altındağ, Macaristan'da 11'inci kez Avrupa şampiyonu olan milli güreşçi Rıza Kayaalp'ın müsabaka gelirini tedavi için kullanacağını açıklaması ile ilgili 'Rıza ağabey kızımın sesini tüm dünyaya duyurdu. Allah, razı olsun. Çok teşekkür ediyorum' dedi.
Türk Kültüründe Kadının Saçları Çok Şey Anlatır: 12 Maddede Uygur Kadınları
Kültür bir toplumun dili, müziği, örf ve adetleri, giyim kuşamından, emekleri ve süslenme biçimlerine kadar bir çok ayrıntıları içerir. Bir toplumun kültürünün temeli bu ayrıntılardan oluşur. Bir bütünü oluşturacak olan bu ayrıntıların incelenmesi de o toplumun kültür değerleri açısından önemlidir.Uygur hanımlarının saç örgülerine bakarak onların kız, evli, çocuk sahibi olmuş, eşini kaybetmiş veya boşanmış, veya torun sahibi olmuş kadın, ya da ahlaksız dul kadın olduklarını anlamak mümkündür. Bu yüzden Uygurlarda hanımların saçları ve saçbakımı çok önemlidir. Hanımların saçlarının gür, uzun oluşu gurur ve övünç kaynağı olur. Güzellik ölçülerinin önde gelen unsurlarından biri saçtır.
Hamburger Köftesi Tarifi
Biliyorum herkes aynı sorunu yaşıyor. Dışarıdaki o malum hamburgerlerinin tadından vazgeçemiyoruz sma bir yandan da  ne kadar sağlıklı olabilir sorusu aklımızı kurcalıyor. Tabii bu soruyu koca bir hamburgeri mideyi indirdikten sonra düşünüyoruz.Günümüzde sağlıklı et yeme konusu gündemden düşmüyor. Dışarıda ne olduğu belli olmayan kırmızı ürünlerin önüne geçemiyoruz.O yüzden daha temiz, sağlıklı ve lezzetli hamburgerimizi kendimiz yapacağız.
Engelli Öğrenci Tekerlekli Sandalyesini Müthiş Bir 'Mad Max' Cosplayine Dönüştürüyor!
Floridalı mühendislik öğrencisi ve cosplayer Ben Carpenter, ona Valhala'da kalıcı bir pozisyon kazandıracak, müthiş bir cosplay hazırladı. Spinal Müsküler Atrofi (SMA) ile doğan Carpenter, Mad Max'in savaş çocuğu olan Nut'un insafına kaldığı filmin ilk sahnelerini, muhteşem bir şekilde taklit ediyor. Tekerlekli sandalyesine bağlanan savaş arabasında ise Amy adındaki cosplay hayranı arkadaşı, Ben'e eşlik ediyor.