Fahrettin Koca'dan, Barış Yarkadaş'ın 'Koronavirüs' İddiasına Yalanlama: 'Kasten Panik Oluşturulmaya Çalışılıyor'

 > -
Abone ol

CHP'li Barış Yarkadaş, sabah saatlerinde Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının İstanbul'da ortaya çıktığını öne sürmüştü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde bir Çinli çocuğa corona virüsü tanısını konduğu iddiasını yalanladı.

Eski CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, fakültenin çocuk acil bölümünün, altı yaşındaki kız çocuğuna corona virüsü tanısı koyduğunu, bulunduğu katı ‘yeşil alan’ ilan ettiğini dile getirdi. Yarkadaş, çocuğun iki yakının da karantinaya alındığını öne sürmüştü.

"Yalanlamayın istifa etmek zorunda kalırsınız"

Yarkadaş daha sonra Twitter hesabından bir de belge paylaştı👇

"Influenza B tanısı kondu"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çocuğa coronavirüsü değil mevsimsel bir grip türü olan ‘Influenza B’ tanısı konduğunu söyledi.

Bakan Koca: 'Yalnızca resmi açıklamaları takip edin'

Koca şunları dile getirdi: “Çapa Tıp Fakültesi’nde halsizlik ve ateş şikayetiyle başvuran altı yaşındaki Çinli çocuğun durumuyla ilgili sosyal medyada yayılan bilgi kirliliğine yönelik bu açıklamaya gerek görülmüştür. Genel durumu iyi olan çocuğun ateşi düşmüştür. Solunum sıkıntısı ve benzeri bir şikayeti de bulunmamaktadır. Klinik tablo koronavirüse uymamakla birlikte, hasta Çin’in Şangay şehrinden geldiği için tedbiren gözlem altına alınmıştır. Çapa Tıp Fakültesi’nde yapılan İnfluenza testinin sonucu İnflenza B (mevsimsel grip etkeni) çıkmıştır.”

Sağlık bakanı, kasten panik oluşturulmaya çalışıldığını savunarak yalnızca resmi açıklamaların takip edilmesini istedi.

Yarkadaş da sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir