Fahrettin Altun, 'Eşcinsellik Propagandasına İzin Vermeyeceğiz' Sözleriyle Gündemde

 > 
117PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, özgürlük ve hoşgörü kavramlarının 'eşcinsellik propagandası' için yozlaştırıldığını ileri sürerek "Vatandaşlarımızı her türlü aşırılıktan korumak devletin başlıca görevidir. Bu tür çirkinliklerin özellikle gençlere normal bir şey gibi sunulması, toplumsal düzenimize ve milletimizin asil karakterine yapılmış bir saldırıdır" dedi.

Fahrettin Altun, bu sözleri nedeniyle sosyal medya kullanıcıları tarafından ayrımcılık yapmakla suçlandı. Bazı sosyal medya kullanıcıları Altun'un konuşmasının yer aldığı paylaşımı "nefret söylemi" gerekçesiyle Twitter'a şikayet etti.

Anadolu Yayıncılar Derneğince, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen Dijital Dünya Çalıştayı'nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehditlerden biri dijital faşizmdir. Dünyanın belirli bir bölgesinde kümelenmiş bir avuç şirket, ‘hakikatin tekelini’ ellerinde tuttuğunu iddia ediyorlar. Gerçek karşısında susmayacağız, haykıracağız" dedi.

"Toplumsal düzenimize yapılmış bir saldırıdır"

Altun, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Biz, özgürlük ve hoşgörü gibi kavramların hiçbir şekilde eşcinsellik propagandası için yozlaştırılmasına; bu yolla ailelerimizin ve çocuklarımızın hedef alınmasına kesin olarak karşı çıkıyoruz. Bahsettiğimiz küresel şirketler için bu propaganda neredeyse bir yasa hükmünde. Hiçbir şekilde eşcinsellik propagandasının yanında yer almayacağız. Vatandaşlarımızı her türlü aşırılıktan korumak devletin başlıca görevidir. Bu tür çirkinliklerin özellikle gençlere 'normal' bir şey gibi sunulması, toplumsal düzenimize ve milletimizin asil karakterine yapılmış bir saldırıdır. Bugün bu konuda birilerine hoş görünmek için en ufak taviz verilmesi, gelecekte çok daha ciddi sorunlarla karşılaşmamıza neden olacaktır. Buna izin vermiyoruz, vermeyeceğiz"

Altun'un sözlerine sosyal medyadan tepkiler 👇

Ayrıca çok sayıda kullanıcı, Altun'un konuşmasının yer aldığı paylaşımı "nefret söylemi" gerekçesiyle Twitter'a şikayet etti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Koronavirüse Yakalandı - onedio.com
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Koronavirüse Yakalandı - onedio.com
Çin Yine Bir Garip: Hayvanat Bahçesi, Ziyaretçilerine Kurt Diye Köpek Yutturmaya Kalktı - onedio.com
Çin Yine Bir Garip: Hayvanat Bahçesi, Ziyaretçilerine Kurt Diye Köpek Yutturmaya Kalktı - onedio.com
Metropoll Araştırma: Başörtüsünün Kamuda Serbest Olmasını Destekleyen AKP ve CHP'lilerin Farkı Yüzde 2 - onedio.com
Metropoll Araştırma: Başörtüsünün Kamuda Serbest Olmasını Destekleyen AKP ve CHP'lilerin Farkı Yüzde 2 - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir