Görüş Bildir
Haberler
Çin Yine Bir Garip: Hayvanat Bahçesi, Ziyaretçilerine Kurt Diye Köpek Yutturmaya Kalktı

Çin Yine Bir Garip: Hayvanat Bahçesi, Ziyaretçilerine Kurt Diye Köpek Yutturmaya Kalktı

Çin'in Hubei bölgesindeki hayvanat bahçesi, yaşamını yitiren bir kurt yerine kafese köpek koydu. Yekililer kurtun 'yaşlılıktan' öldüğünü söylerken, bazılarıysa bakımsızlıktan yaşamını yitirmiş olabileceğini belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Independent Türkçe'nin haberine göre, Xianning şehrindeki Xiangwushan Hayvanat Bahçesi'ne giden bir ziyaretçinin salı günü paylaştığı görüntüler sosyal medyada viral oldu.

Xu, hayvanat bahçesinde kurtların bulunduğu kafese gittiğinde, Rottweiler cinsine benzer bir köpeğin kafesin kenarında yattığını gördü.

Ziyaretçinin 'Hav, hav! Sen kurt musun?' dediği görüntüler internette alay konusu olurken, bazılarıysa hayvanat bahçelerindeki kötü koşullar nedeniyle hayvanların yaşadığı olumsuzluklara dikkat çekti.

'Duvardan tırmanıp girmeye çalışanlara karşı duruyor'

'Duvardan tırmanıp girmeye çalışanlara karşı duruyor'

Görüntüleri çeken Xu, hayvanat bahçesindeki görevlilere durumu sorduğunda, çalışanların kafeste önceden bir kurt bulunduğunu fakat 'yaşlılıktan' öldüğünü söylediğini bildirdi. Yerel ormancılık bürosundaki çalışanlardan biriyse 'Hayvanat bahçesinin yeterli sayıda ziyaretçi alamadığını' belirterek, ekonomik anlamda sıkıntı çektiğini söyledi.

Köpeğin 'geçici olarak' kafeste bulunduğunu anlatan yetkili 'Bilet parası ödemeden duvardan tırmanıp içeri girmeye çalışanları engellemek için orada duruyor' dedi.

Giriş için 15 Çin Yuanı (yaklaşık 17,50 TL) ücret alınan, içinde aslan ve kaplanların da bulunduğu hayvanat bahçesindeki kurt kafesine giden tabelanın kaldırılması istendi. Bazı kişilerse yaşananlara tepki göstererek kurdun yaşlılıktan değil bakımsızlıktan hayatını kaybetmiş olabileceğini belirtti.

Çin'deki hayvanat bahçelerinde hayvanların yaşadığı kötü koşullar sık sık gündeme geliyor.

Çin'deki hayvanat bahçelerinde hayvanların yaşadığı kötü koşullar sık sık gündeme geliyor.

Bilhassa Kovid-19'un yarattığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle hayvanat bahçeleri bu dönemde işçilerin parasını ödemekte zorluk yaşadığı gibi bahçenin ve hayvanların bakımını da yapamıyor.

Benzer olaylar ülkede daha önce de yaşanmıştı. 2019'da Vuhan şehrinin yakınındaki Jiufengshan Orman Parkı'nda kurt yerine kafese evcil köpek konmuştu.

Penguen yerine şişme penguen

Penguen yerine şişme penguen

2017'deyse daha ilginç bir örnek ortaya çıkmıştı. Guangşi Zhuang Özerk Bölgesi'ndeki Guishan Hayvanat Bahçesi'ne penguen getirildiğine dair reklamlar yayımlanmış, hayvanları görmeye gelen binlerce kişiyse kafeste şişme penguenlerle karşılaşınca şaşkına dönmüştü.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
7
7
6
4
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
melih baykurt

en azından kafes içinde yiyemiyorlar

feyk

kurtu yemisler :))) bir sonraki sene kurt virusu ile heba olacak.

Isi Duzgun

Torpillidir kesin...