Esnaf Tepki Gösterdi: CHP'li Düziçi Belediyesi, İlçeye Giren Toptancı Araçlarından İşgaliye Parası Alıyor

 > 
30PAYLAŞIM

Osmaniye'nin Düziçi Belediyesi, ilçeye giren toptancı araçlarından işgaliye parası almaya başladı. İlçe girişine kurulan noktada, makbuz karşılığında para toplayan zabıtalara, esnaflar tepki gösterdi. Belediye başkanının özel kalemi gelen tepkiler üzerine ‘uygulamanın kaldırıldığını’ söyledi.

Meclis kararıyla, ilçeye giren toptancı araçlardan işgaliye ücreti alınması kararlaştırıldı

prnt.sc

İHA'nın aktardığı bilgiye göre, CHP'li Düziçi Belediyesi'nin 5 Aralık günü yapılan meclis toplantısında alınan kararla, ilçeye giriş çıkış yapan toptancı araçlardan "işgaliye parası" adı altında para toplanmasına karar verildi.

İşgaliye ücreti taksilerde 5, TIR'larda 25 lira olarak belirlendi

Alınan meclis kararına göre ilçeye giren tırlardan 25 TL , kamyondan 20 TL, 50 NC Transit türü araçlardan 15 TL, Doblo türü araçlardan (hafif ticari araç) 10 TL, taksi türü araçlardan ise 5 TL toplanmasına karar verildi. Alınan karar gereği şehir merkezi girişine zabıta kontrol noktası oluşturuldu. Meclis kararında alınan karara yönelik ilçeye giriş yapan araçlardan araç türüne göre makbuz karşılığında işgaliye parası toplanmaya başlandı.

Fotoğraf: Zekice Gazetesi

Şoförler tepkili: 'Umarım bu yanlıştan dönerler'

İlaç dağıtımı yaptığını söyleyen bir şoför, muhabirlere yaptığı açıklamada "Yakışmayan bir uygulama olmuş. Ben yıllardır Düziçi'ne gelip giderim. İlk defa böyle bir uygulama ile karşılaştım. İlaç dağıtımı yapıyorum. Düziçi'ne hizmet ediyoruz ama böyle bir olay ile karşılaşıyoruz. Yakışmıyor umarım bu yanlıştan dönerler" dedi.

'Biz küçük esnafız, yaktığımız yakıt bile çıkmıyor' 🎥

Diğer bir esnaf ise, yakıt parasını daha zor çıkardıklarını belirterek, uygulamayı doğru bulmadıklarını söyledi.

Belediyeden "kaldırdık" açıklaması

CHP’li Düziçi Belediye Başkanı Dr. Alper Öner konuyla ilgili bir açıklama yapmazken Başkanın özel kalemi ‘uygulamanın bugün kaldırıldığını’ söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir