Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkekler Tarafından da Fazlasıyla Yapıldığı Halde Kadınlara İteklenmiş 11 Kötü İtham!

1.4bPAYLAŞIM

Özellikle tam birer kadın antropoloğu kesilen bir çok erkeğin ağzından, sabahtan akşama kadar kadın aşağılayan vecizeler, masallar, özlü sözler duyarız. Bu atıp tutmalar sadece halkın belirli kesiminde olmuyor. Yeri geliyor bir şairimiz ağzını büke büke, kadından şair mi olur, diyor. Diğer sözde aydın bir düşünür tutup, kadınlar biraz şey diyor. Orada şey demesine bakmayın, korkusundan diyemiyor. Yoksa diyeceği şeyleri aşağıda sıraladık. Oturup kadınları kötü bir sınıflandırmaya sokmadan evvel biraz geri çekilip kendine bakmanın sırası geldi de; 30 bin yıl önce geçti bile. Şimdi artık kültürel kodlarla iç içe geçmiş bu klişe söylemlere, tekrar bir göz atalım ve bir daha düşünelim. Bunlar hangi ara sadece kadınların özellikleri oldu?

1. Kadınlar dedikoducudur.

Bütün gün kahvede oturup memleketi kurtarmadığınızı gayet iyi biliyoruz. Sabahtan akşama kadar, o kimmiş, öbürü işten mi atılmış, beriki parasız kalınca rezil mi olmuş, hepsini konuşuyorsunuz. Gülben Ergen'in yeni kocası kim desek en az 15 kişi el kaldırır o kahveden "ben biliyorum" diye.

2. Kadınlar meraklıdır.

Dünya üzerinde "ölümü gör söyle" lafının hangi cins tarafından daha çok söylendiğini araştırtmayın bize. Aklınız çıkıyor öğrenemeyince.

3. Kadınlar, birbirinin kuyusunu kazar.

Birbirinizi o kadar seviyorsunuz madem, gazeteler neden ölen erkeklerin yüzde doksanını, başka bir erkeğin öldürdüğünden bahsediyor? En azından biz, en fazla küsüyoruz. Manyak gibi birbirimizi öldürmüyoruz.

4. Kadınlar çok konuşur.

Kadınlar en fazla sizin kadar konuşuyor. Birçoklarınızın evlerini düşünün; babanız televizyon karşısında vır vır konuşurken, bahse gireriz anneniz köşede oturmuş sessizce duruyordur. O zaman?

5. Kadınlar parayı çok sever.

Ya siz para için kafayı yemiş yoldan çıkmışsınız. Para için adam öldüren kadın sayısı ile erkek sayısını bir oranlayalım isterseniz. Üstelik para özgürlük ve güven için bize sizden çok daha fazla lazımken, çoğumuz para için bir başkasına bağırmaz bile. Kadını para sevdası için suçlarken bir daha düşünün deriz.

6. Kadınlar korkak olur

Korkak size denir. Ayrıca davranışlarının sonuçlarını düşünmek, ne zamandan beri korkaklık? Gidip uçurumun kenarında zıplıyorsunuz, hayatım sen de dene çok güzel, diyorsunuz. İnşallah düşersiniz be cesur minnoşlar. Mezarınıza "rahmetli çok cesurdu" yazacağız.

7. Kadınlar zayıf karakterlidir.

Başınız sıkışınca saatte 180 km hız ile Valide Sultan'a koşuyorsunuz. Neden acaba bir bok yediğinizde babanızdan saklıyorsunuz? Çünkü babanız dayanamaz değil mi? Kalbine iner maazallah. Fakat anneniz öyle mi, hem durumu hem de sizi kaldırır.

8. Kadınlardan iyi yönetici olmaz.

Tabi canım siyasetten iş dünyasına, şamar yediğiniz her yerde sadece kadın yöneticiler vardı değil mi? Kadın yöneticiye tahammülüm yok demiyorsunuz da "kadın yönetici olmaz" diyorsunuz. Kadın yöneticinizden size anneniz gibi davranmasını istediğiniz için biraz hayal kırıklığı yaşıyor olabilirsiniz. Zamanla atlatırsınız.

9. Kadınlar güce tapar.

Ay buraya bir milyon kahkaha gelecek. Abi buyur emrin olurlar, ağabey öl de ölelimler, baba sen ne diyorsan odurlar, reisler, uğruna ölünecek liderlere biat çoğunlukla sizin taraftan değil de nereden? Siz yapınca dava insanı, biz yapınca KİDİNLİR GİCİ TİPİYİR!

10. Kadınlar rekabetçidir.

Allah'a şükür tuttuğumuz takım için adam öldürecek rekabet seviyesine daha gelmedik. Size de nasip olur inşallah.

11. Tabii ki konuyu anlamak için eğitim videomuz: Uğur Işılak’a göre kadının fıtratında erkeğe köle olmak var!

Maşallah döktürmüş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
orhan-karazeybek

Yahu en çok da bu dindarım diyen insanların kadın eşitliğine ve ya kadın haklarına karşı olmaları beni deli ediyor cahiliye dönemi gibi bir dönemde peygamber olmuş bir insan, değil arabistan yarımadası o dönemin konjektöründe dünyanın hiç bir yerinde olmayan kadın haklarını getirmiş bir insandır. Ve veda hutbesinde kadının da erkeğinde birbirinin üzerinde hakları olduğunu dile getirmiş bir insandır. Böyle bir insanın öğretilerini nasıl bu kadar yanlış yorumlayabilmiş ve sanki din kadını senin malınmış gibi gösteriyor izlenimi sunmuşlar hayret verici.

mustfycl

sevgilisi olduğunda "aşkooom beni ne kadar seviyorsuuunnn" diyen gerzek çakma feminiklerin istilası altında kalmış beş para etmez bir galeri. sevgilileri yokken hepsi birer feminik hepsi birer özgürlük savaşçısı. yazık kıyamam ben sizin bu aptallığınıza.

lily-aldrin

sen sevgilin varken de sevgilin yokken de yontulmamış ve yontulamayacak bir odunsun kütük geldin kütük gideceksin bence önce kendin gibi hemcinslerine bak sonra kendine kıy

mustfycl

yontsana beni. tşkrlr sprfeminik

therewasauser

Kadınlar kölemidir?Nah köledir.Biyolojik olarak erkeklerin çoğu daha güçlü olabilir ama herşey kas değil mübarekler.Bir kadın bir erkeğe istediğini yaptırabilir.Ama nasıl ki erkeğin kadına fiziksel güç kullanmasına karşıysam kadınında psikolojik baskı,duygu sömürüsü yapmasına karşıyım

nonserviam1907

Ergenlik ve zeka eksikliği kokan galerilerden yalnızca bir tanesi. İşin kötüsü bu sikimsonik içerikten gazı alıp yorumlarda erkeklere laf eden kızlarımız var. Yok yok eminim artık, Türklerin genleriyle oynandı.

uluc-ozcan

"kadınlar" kelimesini "insanlar" olarak değiştirin. söylenenlerin daha da mantık bulduğunu göreceksiniz..

Görüş Bildir