Erdoğan'dan İşçilere: 'Nankörlük Yapmayın'

 > -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Batman'da toplu açılış töreninde konuştu.

Konuşma sırasında işten çıkarıldıkları öğrenilen TPAO işçileri pankart açtı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arkadaşlar, arkadaşlar bakınız şu yaptığınız şeyler çok yanlış. Yani bir yerde çalışıyorsunuz nankörlük yapmayın. Çalışıyorsunuz nankörlük yapmayın. Bir imkan tanınmış size çalışıyorsunuz. Sayın başbakanımız da özellikle açıklamaları yaptı. Açıklamaları takip edeceksiniz. Seçimden sonra inşallah adımları zaten atılacak. Lütfen provoke etmeyin. 20, 30 kişi toplanıyorsunuz böyle bir adım atıyorsunuz" dedi.

'DAĞLARDAKİ KAMPLARDA ZERDÜŞT DİNİNİN EĞİTİMİNİ VERİYORLAR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

"Dağlardaki kamplarda, işte elimize geçen belgeler, bunlar Zerdüşt dininin eğitimini veriyorlar. Bunları çok iyi tanımamız, çok iyi bilmemiz gerekiyor ve bunları da benim Kürt kardeşlerime iyi anlatmamız gerekiyor.

Çözüm sürecini sadece belirli bir bölgeyle, kesimle sınırlandırmak her şeyden önce Kürt kardeşlerime haksızlıktır. Çözüm sürecini sadece Kürt sorunu parantezinde tutmak isteyenlerin dertleri başka. Kürt kardeşlerimin hakkını, hukukunu savunmanın, sorunlarını çözmenin peşinde değiller. Bu mesele üzerinden kendilerine inisiyatif alanı, istismar alanı oluşturmak istiyorlar. Çünkü tüm siyasi ikballerini buna borçlular. Geçmişte Kürt ifadesini yasaklayanlarla bugün aynı ifadeyi istismar edenlerin arasında, inanın bana göre hiçbir fark yok.

'ÜLKEMİZDE ARTIK BİR KÜRT SORUNU YOKTUR'

Diyorlar ki 'Kürtlerin temsilcisi biziz'. Hadi canım. Ben, 'Kürtlerin temsilcisiyiz' diyenleri şu anda arka sokaklarda görüyorum. Pislikten geçilmiyor. Eğer temsilciysen buraları temizle. Öyle mi? Kürt vatandaşıma hizmetkar ol.

Çocuklara isim verilmesinden yerleşim yerlerinin adlarına kadar bu konuda artık tüm yasakçı uygulamaları ortadan kaldırdık. İşte bunun için ben bugün ülkemizde artık bir Kürt sorunu yoktur diyorum.

Biz çözüm süreci konusunda samimiyiz. Bu sürecin mimarı bizzat şahsım. Bu sürece tüm vücudumu koydum. Şahsımı çözüm sürecini bitirmekle itham edenler, bugüne kadar sözlerini tutmayarak, bu sürece en çok zararı vermiş olanlardır. Çözüm süreci onların sayesinde değil, onlara rağmen bugünlere geldi.

'ONLARIN OLDUĞU YERDE KAN VAR'

Örgüte, örgüt güdümündeki partiye kalsa, işte Van'da bilboardlara bazı afişler asmışlar. Basın mensupları gördünüz değil mi? Bir musluk, musluktan ne akıyor? Kan akıyor. Şu hale bak. Siz bununla ne kastediyorsunuz? Kendilerini tanımlıyorlar. Çünkü onların olduğu yerde kan var. Bizim olduğumuz yerde o musluklardan kan değil, berrak su akar. Farkımız bu. Örgüte, örgüt güdümündeki partiye kalsa, Türkiye çoktan 1990'lı yılların karanlık günlerine geri dönmüştü.

Benim teklifim, Türkiye'nin 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra yeni anayasasını hazırlaması ve bununla birlikte başkanlık sistemine geçmesidir. Yeni Türkiye'nin inşası için yeni anayasa şart. Yeni anayasayla birlikte başkanlık sistemine geçmek de aynı şekilde artık bir zorunluluk haline geldi. Bu formül Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasının garantisidir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir