Emniyetten Gözaltına Alınan CNN International Muhabiri Açıklaması

 > 
397PAYLAŞIM
Emniyetten Gözaltına Alınan CNN International Muhabiri Açıklaması

Hürriyet gazetesinin haberine göre, 15.15 sularında bir grup bisikletli Taksim'e gelerek “Her yer Taksim her yer direniş” sloganları attı. Sabah saatlerinden itibaren merdivende kitap okuyan grubun ardından ikinci toplanma buydu.

Kısa sürede sivil polisler bisikletlilerin etrafını sararak dağılmalarını istedi. Daha sonra çok sayıda çevik kuvveti amirlerinin talimatıyla anıt etrafında hat oluşturarak, meydanı insanlardan sivil vatandaşlardan ve gazetecilerden arındırdı.

Polisin hat şeklinde ilerleyişi sırasında, bir kargaşa da yaşandı. O kargaşa esnasında, bazı sivil polisler, CNN International muhabiri Ivan Watson ve yanındaki kameramanı gözaltına aldı.

Bir polis amiri "Pasaportlarına bakın yoksa alın" talimatı verdi. Ardından CNN International ekibi, uzak bir noktaya götürülerek, pasaport sorgulaması yapıldı. Watson ve beraberindekiler, pasaport kontrolünün ardından serbest bırakıldı.

Serbest bırakıldıktan sonra mesaj attı

Bu arada, CNN International İstanbul muhabiri Ivan Watson serbest bırakıldıktan sonra twitter hesabından yeni mesajlar paylaştı. Watson şöyle dedi:

"Türk polisi CNN ekibini yarım saat sonra serbest bıraktı. Gözaltına alınırken tekmeleyen polis adına başka bir polis özür diledi."

"Türk polisine benim başbakanlık tarafından verilen basın kartım yeterli gözükmedi. "Çok fazla sahtesi varö dedi ve pasaportumu istedi."

Şu anda polis meydanı tamamen boşaltmış durumda. Hiç kimsenin giriş ve çıkış yapmasına izin verilmiyor. Yüzlerce polis ve TOMA'lar, meydanın etrafında konuşlanmış bekleniyor.

İstanbul Emniyeti'nden açıklama: "Gözaltına almadık"

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, CNN İnternational İstanbul muhabiri Ivan Watson'un gözaltına alındığı iddialarıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Bazı basın ve yayın kuruluşlarında yer alan "Polis CNN International muhabiri Ivan Watson'u gözaltına aldı' haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. İlgili şahıs yapılan denetimlerde pasaportunu ibraz edememiş, bilahare pasaportunu getirmesi üzerine hakkında başkaca bir işlem yapılmamıştır" denildi.

  • cnnturk.com
Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir