Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyada Ne Kadar Manyakça Şeyler Yaşandığını Kafanıza Vura Vura Gösterecek 15 İlginç Olay

1.4bPAYLAŞIM

"Yok artık" demeyin...

1. Porno sitesi Pornhub, 1 Nisan şakası olarak kullanıcılara izledikleri videonun sosyal medya hesaplarında otomatik olarak paylaşıldığını gösteren bir uyarı gösterdi.

2. Robin Williams Harry Potter serisinde Hagrid rolünü oynamayı çok istemiş, fakat serinin yaratıcısı Rowling yalnızca Britanyalı aktörlerle çalışmak istediği için bu mümkün olmamış.

3. Berlin’de üst düzey bürokratların ve diplomatların gittiği elit bir genelev Naziler tarafından gizlice ele geçirilmiş ve içindeki fahişeler ajanlarla değiştirilmiş.

Genelev bu şekilde 1942’de hava saldırısında yerle bir olana dek hayatını sürdürmüş.

4. Chicago’daki bir lisedeki bağış etkinliği için, tenefüste koridorlarda Justin Bieber’ın Baby şarkısı çalınmaya başlamış ve yeterli miktarda bağış yapıldığında şarkının susacağı söylenmiş.

Öğrenciler üç günde 1000 dolarlık bağışta bulunmuş.

5. ABD kurucularından ve eski başkanlarından Thomas Jefferson, bir jilet vasıtasıyla İncil’den bazı bölümleri kesip atmış.

Bu esere Jefferson İncili deniyor. Bu versiyonda gerçekdışı mucizelerden çok İsa’nın ahlaki öğretileri yer alıyor.

6. Londra şehri 1211 yılından bu yana kraliçeye kira ödüyor. Ücret hiç değişmedi: 1 bıçak, 1 balta, 6 büyük boy at nalı ve 61 çivi.

7. 1997 yılında batmanın eşiğine gelen Apple’a 150 milyon dolarlık yatırım yaparak şirketi kurtaran isim Bill Gates’den başkası değildi.

8. Klibinde bütün üyeler birlikte söylüyor gibi gözükse de, Bohemian Rhapsody’nin tüm vokal kayıtları Freddie Mercury tarafından gerçekleştirildi.

9. Kullanıcılarının gizliliğini o kadar da önemsemeyen Mark Zuckerberg, kendi gizliliği için 2013 yılında 30 milyon dolar harcayıp evinin çevresindeki bütün evleri satın aldı.

10. Jurassic Park’taki T-Rex maketi yağmurlu sahnelerde arızalandığı için olur olmadık sahnelerde kendiliğinden hareket etmeye başlamış.

Hatta bir defasında öğle yemeği esnasında canlanınca ekibin ödü kopmuş.

11. Mekanik saatlerden önce mum saatler vardı. Her mumun belli bir tükenme süresi vardı ve zaman buna göre ölçülüyordu.

Hatta insanlar alarm kurmak için muma bir çivi saplıyor, çivi eriyen mumla birlikte yere düştüğünde uyandırma vazifesi görüyordu.

12. 27 yaşındaki bir kadın altı ay boyunca aralıksız devam eden öksürük, ateş ve balgam şikayeti üzerine antibiyotik aldı ve tüberküloz tedavisi oldu.

Fakat sonrasında bütün bunlara akciğerine kaçmış bir prezervatifin sebep olduğu öğrenildi.

13. Uçak yolcusu bir kadın, osuruk kokusunu arka arkaya bir sürü kibrit çakarak gizlemek isteyince uçağın acil iniş yapmasına neden oldu.

Ardından havayolu firması tarafından ömür boyu kara listeye alındı.

14. Halen hayatta olan en yaşlı kara canlısı 186 yaşında dev kaplumbağa Jonathan.

Jonathan 1991’den bu yana Frederica isimli bir başka kaplumbağayla çiftleşiyor. Fakat yakın bir zamanda fark edildiği üzre, Frederica aslında erkekmiş.

15. Bugünkülere benzeyen tablet çikolata ilk olarak 1847’de imal edildi. Çikolata bundan önce bir içecekti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vilyimvolis

#14 yapılır mı bee..

ercn-esdgn

186 yaşındaki kaplumağayı yeni mi anlamışlar, yoook artık :))

baturhan-cora

candman'nin yanında bunlar püskevit kalır 😂😂😂

birinci-tekil-birey

10 - Jurasik setinde sıçmalık dakikalar :)

logicaldoor

#4 numarayı Türkiye'de yapsalar millet zorla bağış topluyorlar diye ayağa kalkar. #5 numaranın da uygulamasında sıkıntı olmalı. (Yapılan zaten saçma da) Sayfalar arkalı önlü değil mi sonuçta? Önden bir kısmı kestiğinde arkasındakinin de bir kısmı gider. Okumayın dese daha iyiymiş. 14'e de hala gülüyorum :D

Görüş Bildir