Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Düğününüzde Mutlaka Profesyonel Bir Nedime İle Çalışmanız Gerektiğini Gösteren 23 Neden

-
Abone ol

1. Gelinlik seçiminizde yardımcı olur.

Gelinlik seçmek çok zevkli fakat bir o kadar da zorlu bir süreç. Doğru fikirleri almak sizin için önemli ama kime güvenebilirsiniz? Anneniz sizi yıllarca beyazlar içinde görecekleri günü bekledikleri için zaten çuval giyseniz yakıştıracaktır.  Kayınvalideniz ve görümceniz de sizi kırmaktan korktukları için her zaman dürüst olamayabilirler. Kız arkadaşlar objektif olamayabilir, kız kardeşler de tecrübesiz kalabilirler. En zoru da vakitsizlik, herkesi aynı anda bir araya getirememek. Düğün mekanınıza, tarzınıza ve vücut tipinize uygun gelinliği bulmanızda işinin ehli bir profesyonel size objektif bir destek olacaktır.

2. Hatta Damatlık seçiminizde de.

Böyle kazalar yaşansın istemeyiz değil mi?
Şaka bir yana, damatlık aslında çoğu erkeğin kadınlar gibi giymek için hayalini kurdukları bir kıyafet değil, ve bu seçim sürecini, mağaza mağaza gezmektense, mümkün olduğunda çabuk ve nokta atışıyla halletmek ister bir çoğu.

3. Mekan seçimi de çok önemli tabii.

Doğru düğün mekanını bulmak mesele, hele yaz düğünü istiyorsanız mekanlar neredeyse 9 ay öncesinden dolmuş oluyor. Beğendiğiniz mekanın hayalinizdeki düğüne uygun olup olmadığını veya mekanın artılarını ve eksilerini birisi size anlatsa hiç fena olmaz değil mi?

4. Doğru temayı bulmanızda ve hayata geçirmenizde yardımcı olur.

Sizi ve sevdiğinizi yansıtan, eve gönderilen davetiyeden nikah şekerine kadar belli bir uyum içerinde olan bir düğün istemez misiniz?

5. İlk dansınızın unutulmaz olmasını sağlar.

İlk dansınız ister klasik bir dans olsun, ister misafirlerinizi yaptığınız şovla şaşırtın ne olursa olsun seneler sonra bile şarkınız çaldığında o muhteşem anı hatırlayın.

6. Size en uygun fotoğrafçıyı önerir.

Düğün günü, heyecanlı, telaşlı, bol koşturmacalı ve rüya gibi bir gün ve o günden size kalan tek anı, senelerce her baktığınızda içinizi ısıtıp yüzünüzü güldürecek fotoğraflarınız. Doğru elden çıkmaları, tarzınızı yansıtmaları çok önemli. Hele bir de sabah gözünüzü açar açmaz ilk gördüğünüz kişinin fotoğrafçınız olduğu düşünülürse, bütün gün sizin en heyecanlı, stresli, duygusal anlarınızın şahidi ve sessiz bir ortağı olarak, kendinizi yanında rahat hissedeceğiniz bir fotoğrafçı ile çalışmanız şart.

7. Ve doğru kameramanı da.

İstediğiniz düğün videosu ister beş dakikalık kısa bir klip olsun ister tüm geceyi aralıksız çeksin, ne olursa olsun, önemli anları kaçırmamış olması çok önemli. İyi bir düğün kameramanı varlığını hissettirmeden tüm detayları yakalayan kişidir.

8. Ve tabii ki doğru DJ, orkestra ve ses-ışık ekibini de.

Düğün DJ'liği veya orkestrası farklıdır, zordur. 7'den 77'ye her yaştan her kültürden ve her zevkten insanı aynı anda eğlendirmek gibi meşaketli bir görevin altındadır. Üstelik gelinle damadın zevklerini ve tarzlarını gözetip istek parçalarına dimdik karşı koyabilmeyi gerektirir. Ne süslemenin güzelliği, ne yemeğin lezzeti fayda etmez eğer müzik kötü, dans pisti de boşsa.
Mekan aydınlatması da bir o kadar önemlidir. Doğru aydınlatma atmosferi büyülü bir hale getirirken yanlış aydınlatma ile kendinizi tatil köyü diskosunda gibi hissedebilirsiniz.

9. Aslında her birim için doğru kişilerle çalışmanızı sağlar.

Cateringten ses-ışığa, yer gösteren hosteslerden barmenlere kadar herkes işinin ehli olmalı. Birbirinden bağımsız çalışan tüm birimlerin ahenk içerinde olmaları için onları bir orkestra şefi gibi organize ve koordine edecek bir düğün planlayıcısı hayat kurtarır.

10. Düğün planlamak detaylı bir iştir, aceleye gelmez.

Araştırmalar gösteriyor ki bir düğünün planlanması yaklaşık 250 saat, yani 6 haftalık tam zamanlı çalışma saatine denk geliyor. Düşünülmesi, araştırılması ve planlanması gereken o kadar çok detay var ki. Eğer tam zamanlı çalışıyor, hele bir de sıfırdan bir ev kuruyorsanız bir de düğününüzü planlamak için zaman ayırmanız neredeyse imkansız oluyor.

11. Her detayı sizin elinizden çıksın isteyebilirsiniz.

Başta kulağa çok güzel bir fikir gibi gelebilir, ama katladığınız 50.peçetede veya bağladığınız 100. kurdelede, o kadar da güzel olmadığını fark etmeye başlarsınız. Düğününüze daha gitmeden detaylardan sıkılmak istemezsiniz değil mi?

12. Ama bilin ki düğün günü koşturulacak bir sürü iş olur.

Ve gelinlik koşturmaya çok uygun bir kıyafet değil :)
Düğün gününe kadar her detayı kendiniz ayarlamış ve organize etmiş olsanız bile, düğün günü hazırlanmak ve günün tadını çıkartmak dışında hiç bir şey yapmamalısınız, zaten yapmaya vaktiniz de olmayacak. Sizin ayarladığınız tüm firmaları organize ve koordine edecek, olası bir sıkıntıda sizin haberiniz bile olmadan çözüm üretebilecek tecrübeli biri, düğününüzün mükemmel geçmesini sağlar.

13. Hayır, akrabalarınız ve arkadaşlarınız bu iş için uygun değildir.

9gag.com

İyilikten maraz doğar maalesef doğru bir cümledir. Ne yapacağını bilmeden, tüm iyi niyetleriyle ortada koşturan akraba ve arkadaşlar size yarardan çok zarar verecektir. Üstelik sevdiklerinize düğün günü en çok yanınızda ihtiyacınız olacağı için, konuklara yer gösterme veya pastanın gelip gelmediğini kontrol etme gibi nedenlerle onlarla paylaşacağınız özel anlarınızı kaçırmak istemezsiniz.

14. Size hazırlık boyunca ve düğün gününde her türlü panik atağınızda yanınızda destek olacak biri lazım.

Her gün, günün her saati, işin içinden çıkamayacağınızı hissettiğiniz her an bir telefon uzağınızda işinin ehli bir dostunuz olduğunu düşünün.

15. Bir bakışınızla bir sorun olduğunu anlayacak,

16. Aileler arasında anlaşmazlıklar olduğunda arabuluculuk yapacak,

17. Gerektiğinde pratik çözümler sunacak,

18. Bütün süreç boyunca arkanızı toplayacak,

19. Düğünden önce sizi mutlaka yedirecek,

Tabii gecenin sonunu fast foodçuda bitirmek istemiyorsanız.

20. ve hatta gerektiğinde tuvalette eşlik edecek.

21. Ne demişler bir işin doğru yapılmasını istiyorsan işi profesyonele bırak.

22. çünkü planlanması gereken çok detay var,

23. ve tek ihtiyacınız inanabileceğiniz, güvenebileceğiniz biraz da sihirli bir peri.

Yani bir Profesyonel Nedime.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir