Deniz Çakır'ın Bir Mekanda Başörtülü Kadınları Sözlü Taciz Ettiği İddiası Ortalığı Karıştırdı, Taraflar Konuştu: "Burası Arabistan mı?"

-
Abone ol

Oyuncu Deniz Çakır'ın bir mekanda başörtülü olan genç kadınları sözlü taciz ettiği iddia edildi, taraflar konuştu. Ayrıntılara bakalım...

Kaynaklar: 1, 2, 3, 4

Oyuncu Deniz Çakır'ın, doğum gününü kutlamak üzere gittiği mekanda yan masasında oturan başörtülü genç kadınları "Burası Arabistan mı?" diyerek taciz ettiği iddia edildi.

Sabah gazetesinin aktardığına göre, Deniz Çakır 30 Aralık 2018 Pazar gecesi doğum gününü kutlamak üzere arkadaşlarıyla bir alışveriş merkezinde bulunan ünlü mekana oturdu. Deniz Çakır'ın yan masasında oturan sekizi başörtülü dokuz kişilik gruba "Burası Arabistan mı? Ne geziyorsunuz buralarda?" diyerek sözlü tacizde bulunduğu ve grubun fotoğraflarını izinsiz bir şekilde çektiği iddia edildi.

Beraberindeki arkadaşlarının ve mekandaki müşterilerin tepkileri ile personelin ara buluculuğu sayesinde olayın yatıştırıldığı iddia edilirken, Deniz Çakır hakkında soruşturma başlatıldı.

Deniz Çakır'ın kendileri hakkında hakaret içeren söylemlerde bulunduğunu iddia eden grup İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu, oyuncu hakkında hakaret suçundan soruşturma başlatıldı.

Fotoğraf

Deniz Çakır ise o geceyle ilgili yaşadıklarını ve düşüncelerini Instagram hesabından yayınladığı post ile anlattı: "Yaşamımın her döneminde ezilenin, haklının, kadınların, yanında oldum."

View this post on Instagram

Zorunlu Açıklama Sustum, çünkü böyle bir suçlama karşısında savunma yapmayı bile zul gördüm. Şimdi okuyacaklarınız da bir savunma değil, bilgilendirmedir. Belli ki bunu yapmadığım zaman bazı kişiler iftira ve karamalarına devam edeceklerdir. 30 Aralık 2018 günü, öğleden sonra iki kadın arkadaşımla doğum günümü kutlamak üzere gittiğim mekanda yaşananlar ile ilgili kamuoyuna yansıtılanlar gerçeği yansıtmamaktadır. Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda önce yan masamıza oturan kişiler hal ve hareketleriyle bizden rahatsızlık duyduklarını belli ettiler. Hatta bakışları ve vücut dilleri zaman zaman tacize de yaklasmistir. Bizi bilinçli olarak huzursuz ettiler. Daha sonra bizim kutlama ortamimizdan hoşnut olmadıklarını belli ederek yer değiştirip başka bir masaya geçtiler. Arkadaşlarımla kutlama yaparken dogal olarak birbirimizin fotoğraflarını çektiğimiz sırada, bu sefer kendi fotoğraflarını çektiğimizi ima ederek bize sözlü olarak da sataştılar ve bu noktada aramizda kısa bir sözlü tartışma yaşandı. Konu uzamadi kapandı. Aynı ortamda yaklaşık 20 dakika daha oturduk. Mekanda kameralar mevcuttur,görüntüler incelenebilir.. bu konuda hiçbir kaygı yaşamamaktayım. Tartışmanın, benim açımdan giyim, kuşam, türban, baş örtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamistir olamaz da. Ancak tam tersi, söz konusu kişiler mekanda beni gördükleri andan itibaren benim tercihlerimden rahatsız olduklarını ortaya koymuşlardır. Yaşamımın her döneminde ezilenin, haklının, kadınların, yanında oldum. Kişisel özgürlüklerin savunucusu oldum. Hal böyle iken üzerime atılmak istenen islenmemis bir suçtur ve utanç vericidir. Kamuoyunun bilgisine sunarım.

A post shared by Deniz Çakır (@denizcakir) on

Sustum, çünkü böyle bir suçlama karşısında savunma yapmayı bile zul gördüm. Şimdi okuyacaklarınız da bir savunma değil, bilgilendirmedir. Belli ki bunu yapmadığım zaman bazı kişiler iftira ve karamalarına devam edeceklerdir. 
30 Aralık 2018 günü, öğleden sonra iki kadın arkadaşımla doğum günümü kutlamak üzere gittiğim mekanda yaşananlar ile ilgili kamuoyuna yansıtılanlar gerçeği yansıtmamaktadır. 
Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda önce yan masamıza oturan kişiler hal ve hareketleriyle bizden rahatsızlık duyduklarını belli ettiler. Hatta bakışları ve vücut dilleri zaman zaman tacize de yaklaşmıştır. Bizi bilinçli olarak huzursuz ettiler. Daha sonra bizim kutlama ortamımızdan hoşnut olmadıklarını belli ederek yer değiştirip başka bir masaya geçtiler.
Arkadaşlarımla kutlama yaparken doğal olarak birbirimizin fotoğraflarını çektiğimiz sırada, bu sefer kendi fotoğraflarını çektiğimizi ima ederek bize sözlü olarak da sataştılar ve bu noktada aramızda kısa bir sözlü tartışma yaşandı. Konu uzamadı kapandı. Aynı ortamda yaklaşık 20 dakika daha oturduk. Mekanda kameralar mevcuttur, görüntüler incelenebilir... Bu konuda hiçbir kaygı yaşamamaktayım.
Tartışmanın, benim açımdan giyim, kuşam, türban, baş örtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamıştır olamaz da. Ancak tam tersi, söz konusu kişiler mekanda beni gördükleri andan itibaren benim tercihlerimden rahatsız olduklarını ortaya koymuşlardır. 
Yaşamımın her döneminde ezilenin, haklının, kadınların, yanında oldum. Kişisel özgürlüklerin savunucusu oldum. Hal böyle iken üzerime atılmak istenen işlenmemiş bir suçtur ve utanç vericidir. 
Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Konserden çıktıklarını anlatan grup ise verdikleri röportajda Deniz Çakır’ın ”Türbanlıları neden buraya alıyorsunuz? Burası Arabistan mı, Arabistan'a gidin siz. Bunlar nasıl burada oturabiliyor?" diyerek taciz ettiğini iddia etti.

Zeynep Yılmaz, Emine Feyza Mazı, Merve Sancaktar, Vecihe Karadeniz, olayın görgü tanığı Elif Gülce Yavuz ile avukat Enes Bayraktar Sabah gazetesine konuştu. Mekana giren Deniz Çakır’ın grubu görür görmez söylendiğini ve rahatsız edici bir şekilde fotoğraflarını çektiğini iddia eden grup, garson çağırdıklarını ancak kendileriyle çok ilgilenilmediğini anlattı. Deniz Çakır’ın alkollü olduğu iddia edilirken, özür dilese bile yargı sürecinin ilerleyeceğini söylediler.

Fotoğraf

“Özel hayatın gizliliğinin ihlali, hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik yani kutsal değerleri aşağılama…”

Rencide olduklarının altını çizen grubun avukatı Enes Bayraktar üç ayrı suç tespit ettiklerini ifade ederek, Deniz Çakır’ın kutsal değerleri aşağıladığını iddia etti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bizim beklentimiz Deniz Çakır'ın bu üç suçtan da mahkum olması ve buna uygun şekilde mahkemece bir ceza tayin edilmesi. Karşı tarafın kabulüne bağlı olarak hakaret ve özel hayatın gizliliğine dair bir yumuşama olur ama kutsal değerleri aşağılama sadece müvekkillerime karşı işlenmiş bir suç değil, bu kutsal değerleri taşıyan tüm topluma karşı işlenmiş büyük bir suçtur. Her ne kadar bu olayın somut mağdurları benim müvekkillerim olsa da, buradaki aşağılama onların kabulü ile bitebilecek bir olay değildir."

Fotoğraf

Hakkında hakaret suçundan soruşturma başlatılan Deniz Çakır'a sosyal medyadan hem destek hem de tepki geldi: 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asli-gece

demişse haddini bildirmeli adalet. bu mantaliteye göre Atatürk'ün annesi de yaşasa "yallah arabistana" denmeli. herkes haddini bilsin. kadına nasıl giyineceğini, nerede hangi saatte dolaşabileceğini ya da dolaşamayacağını, kahkaha atıp atamayacağını, mini giyebilip giyemeyeceğini, baş örtüsünü kullanıp kullanamayacağını veya belli yerlerde kullanamayacağını(!)... vel hasıl kendine ait olan hayatı nasıl yaşayacağını kimse dayatamaz. yok, bu iddia bir iftira ise, daha çirkin bir hal demektir. böyle hassas konular asla malzeme yapılmamalı. dileğim gerçeğin ortaya çıkması ve adaletin tecelli etmesidir vesselam.

beyza-yaman5

Anlamıyorum ki neden herkes olaya balıklama atlıyor. Gözümüzle görmediğimiz şeyde neden taraf tutuyoruz? İki tarafın açıklamaları bambaşka hangisinin doğru olduğunu biz internetten okuyanlar nereden bilelim? Şahsi duygularınızı ve hayat felsefelerinizi karıştırmadan tarafsız yaklaşın bir kez de. İlerleyen günlerde haberin ayrıntıları ortaya elbet çıkacaktır. O zaman neyin doğru yanlış olduğunu görürüz.

salhavci7

BAK BU KADIN A YAPILAN hakaret taciz ve benzeri şeylere sezsiz kalıcaz artık SEN BİR MÜSLİMANA BU LAFI DİYEMEZSİN HAPİS CEZASINI HAKDİYORSUN BU İYİ YAPMISSIN DİYENLERDE AYNI ŞEKİLDE ÖLSUNLER MEZARINA GEDEN OLMİCAK

basarr

Deniz Çakır asla böyle bir tutum sergilemeyecek bir sanatçımızdır. He yaptıysa da sorun yok iyi yapmış :)

meric-tosun

Zihniyetin fazla gelişmiş.

basarr

Profil fotoğrafı Snapchat köpek efekti olan bana zihniyetle ilgili yorum yazmış ahahahahahhahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaha

bseozyrt

MAĞDURİYET IS COMING.. on Sunday March 31 of 9 only at AMC.. with 3D IMAX isolation..

Görüş Bildir