Demirtaş: 'Olumlu ve Önemli Bir Görüşmeydi'

 > 
10PAYLAŞIM

Demirtaş, Başbakan Davutoğlu ile görüşmesini 'olumlu' ve 'önemli' olarak nitelendirdi...

Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla görüşen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş görüşme sonrası yaptığı kısa açıklamada,"Davutoğlu, Kobani'nin IŞİD tehdidinden kurtarılması gerektiğini söylediğini" aktardı. Tezkereyle ilgili soruları yanıtlayan Demirtaş, "'Tezkere doğrudan PKK'ye karşı bir savaş ilanıdır' demek şu aşamada doğru olarak nitelendirilemez," dedi.

Demirtaş, Başbakan Davutoğlu ile görüşmesini son derece olumlu ve önemli olarak nitelendirerek, "HDP olarak parlamento içinde, dışında elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz, çözüm sürecinin başarıya ulaşması için desteğimizi sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Demirtaş şunları söyledi:

''Görüşmeyi son derece olumlu ve önemli bir görüşme olarak tanımlayabiliriz. Çözüm sürecinin başarıya ulaşması için desteğimizi sunmaya devam edeceğiz. Hükümet IŞİD'i bir tehdit olarak terör örgütü olarak tanımlamıştı zaten. Sayın Başbakanın bu konudaki yaklaşımları olumludur.

Umut ediyorum ki şu günlerde oluşan negatif hava yerini pozitif bir havaya bırakır. Özellikle Kobani sınırında Suruç'ta halka yönelik önemli müdahaleler var. Bu müdahaleleri Başbakan ile paylaştık. O müdahalelerin olmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Eksikleri, yapılan hataları yanlışları giderebilmek, doğru bir siyaseti sahada pratikte gerçekleştirebilmek için daha fazla diyalog içinde olunması gerekiyor. 

Tezkere konusundaki endişelerimizi ilettik. Başbakan bize bunun bir savaş tezkeresi olmayacağını belirtti.

Genel olarak olumlu bir görüşme olduğunu söylemek isterim. Sayın Başbakan’la açık yüreklilikle tartışmış olmak gerilimli ortamda önemliydi."

Demokrat Haber

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir