Demirtaş Erdoğan'a Seslendi: 'O Aklı Bize Sen Vermiştin'

 > 
168PAYLAŞIM

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Parti olarak gir teklifini sen verdin. O aklı sen bize vermiştin, hatırlıyor musun? Meğerse, kendisindeki son akılmış, onu da bize vermiş" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Bakırköy Halk Pazarı alanında düzenlediği kutlama programında konuştu.

Demirtaş, “Barajı aşacağımıza, Türkiye toplumunun bu kadar kenetlenebileceğine inanmıyorlardı. Onlar bedava 80 milletvekilinin hayalini düşünüyorlardı. ahlaksızca, seviyesizce bir kampanya yürüttüler” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin barajı aşması ve yüzde 13 oranında oy alması nedeniyle Bakırköy Halk Pazarı alanında düzenlenen kutlama programında konuştu. Koalisyon hükümetine değinen Demirtaş, “Hepinizin içi rahat olsun. Bir defa koalisyonlardan Türkiye’nin korkmaması lazım. Devlet de böyle yönetilebilir” dedi.

Demirtaş, “Ortadoğu’nun bütün ezilen halklarının kaderini değiştirecek bir zafere imza attınız. Kutlu olsun. Bir kez daha sizleri kutluyorum. Kolay olmayacağını biliyorduk. Bizler 12 Eylül faşist cuntasının önümüze diktiği ve 13 yıldır da AKP iktidarının arkasına sığındığı bu barajı aşma konusunda engellerle karışılacağımızı biliyorduk. Kolay olmayacağının farkındaydık. Ama bu kadar seviyesiz, ahlaksızca saldırılarla karşılaşacağımızı da tahmin etmiyorduk” dedi.

“Ortada bir üst akıl falan yok”

Demirtaş, “Türkiye halklarına kendimizi anlatmaya çalıştık. Parti programımızı anlatmaya çalıştık. Bütün suçumuz, seçim barajını aşmaya çalışmaktı. Katlimize fermanın nedeni buydu işte. Ortada bir üst akıl falan yok. Parti olarak gir teklifini sen verdin. O aklı sen bize vermiştin, hatırlıyor musun? Meğerse, kendisindeki son akılmış, onu da bize vermiş. Bu seçim döneminde o ortaya çıktı” diye konuştu.

“Barajı aşacağımıza inanmıyorlar”

İktidarın, HDP’nin barajı aşamayacağının düşündüğünü belirten Demirtaş, “Barajı aşacağımıza, Türkiye toplumunun bu kadar kenetlenebileceğine inanmıyorlardı. Onlar bedava 80 milletvekilinin hayalini düşünüyorlardı. ahlaksızca, seviyesizce bir kampanya yürüttüler. Maalesef 5 arkadaşımızı bu saldırılarda kaybettik. Yüzlerce yaralı var. Tutuklu, gözaltılar var. Yılmadan çalıştınız. Kritik, tarihi bir seçim olduğunu 7’den 70’e biliyordunuz. Ya Türkiye tek adam diktasına teslim olacak ya da HDP ile birlikte özgürlüklere yürüyecekti. Yenilenler yalancılar, meydanlarda iftira atanlar oldu” ifadesini kullandı.

“Kur’an-ı Kerim yalan atanları çarpıyormuş”

Demirtaş, “Gördük ki Allah’ın yüce kelamı Kur’an-ı Kerim yalan atanları çarpıyormuş. Buna da tanık olduk. Bu işin demek şakası yokmuş. Öyle elinde tutarken yalan konuşmak böyle çarpıyormuş işte” dedi.

“Biz uluslararası komploların projesi değiliz”

HDP lideri, “Bu saatten sonra bize düşen, halkın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğa layık olmaktır. Biz Türkiye’de istikrarsızlık, güvensizlik yaratmak için barajı aşmaya çalışmadık. Biz, tam tersine, oluşacak istikrarsızlık ve güvensizlik ortamına karşı bir hamle yaptık. Biz uluslararası komploların projesi değiliz. Biz tam da emekçilerin, ezilenlerin, halkın özgür iradesinin projesiyiz” diye konuştu.

“Koalisyonlardan Türkiye’nin korkmaması lazım”

Demirtaş, “Şu saatten sonra buna layık bir çalışma yürüteceğiz. Hepinizin içi rahat olsun. Bir defa koalisyonlardan Türkiye’nin korkmaması lazım. Devlet de böyle yönetilebilir” dedi. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir