Görüş Bildir
Haberler
Damarından Sigara Çıktı

Damarından Sigara Çıktı

Onedio Medya
09.01.2014 - 17:57 Son Güncelleme: 09.01.2014 - 18:41

Damarından Sigara Çıktı

Ordu'nun Fatsa ilçesinde damar tıkanıklığı teşhisi ile ameliyata alınan 69 yaşındaki Aydın Ünal'ın damarında görülen kireçlenme ameliyat ekibini bile hayretler içerisinde bıraktı.

Özel Avrasya Medi-Tech Hastanesi'nde ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. Cem Gülay, '20 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir kireçlenme ile karşılaştım. Hastanın damar ından 50 yıl boyunca içtiği sigara çıktı sanki' dedi.

Fatsa Ilıca beldesinde yaşayan 69 yaşındaki Aydın Ünal, şiddetli sol bacak ağrısı ile pazartesi sabahı Fatsa Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Ünal, Fatsa Devlet Hastanesi'nde yapılan muayene ve damar ultrasonu sonucunda damar tıkanıklığı şüphesi ile Özel Avrasya Medi-Tech Hastanesi'ne sevk edildi.

Özel Avrasya Medi-Tech Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Cem Gülay tarafından hastanın yapılan muayenesinde, hastanın damarının tıkalı olduğu tespit edilerek, acil ameliyata alındı. Damarı tıkayan pıhtının çıkarılması amacı ile girilen ameliyatta ameliyathane ekibini şaşkına çeviren bir tablo ile karşılaşıldı. Hastanın damarından çıkarılan aterosklerotik plak (damardaki kireçlenme) görenleri hayrete düşürdü.

Sabah

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/Saglik/2014/0...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0