Cumhurbaşkanı Gül'den Haşim Kılıç Açıklaması: "Üzüldüm"

 > 
187PAYLAŞIM

Gül, Haşim Kılıç'ın Konuşmasını Değerlendirdi: “Üzüldüm”

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Gül, “Tabi devletin kurumları arasında bu tip mesajların, bu tip ortamın çıkması üzücü, üzüldüm doğrusu, Düşünceler ifade edilebilir konuşulabilir ama farklı üslup içerisinde olursa şüphesiz ki alınması daha kolay oluyor” dedi.

Gül, ‘At Bayramı’ kutlamaları kapsamında geldiği Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta kaldığı otelde gazetecilerle sohbet etti. Gazeteciler, Cumhurbaşkanı Gül’e Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın yaptığı açıklamaları sordu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları desteklediğini hatırlattı. Gül, “Tabi devletin kurumları arasında bu tip mesajların, bu tip ortamın çıkması üzücü, üzüldüm doğrusu, Düşünceler ifade edilebilir konuşulabilir ama farklı üslup içerisinde olursa şüphesiz ki alınması daha kolay oluyor” dedi.

“Perşembe günü Başbakan Erdoğan ile görüştünüz, köşk konusu gündeme geldi mi” sorusuna Gül, “Bunları önümüzdeki kısa süre içerisinde bunlarla ilgili netleşir, neticeleri görürsünüz” yanıtını verdi. Bir başka gazeteci ise Başbakan Erdoğan’ın gazetecilere Çankaya konusunda söylediği ’Ters köşeye yatırabiliriz’ sözlerini hatırlattı. Gül, “Biz kendi aramızda en azından ikimizle ilgili konuyu konuşup, kendimiz bir neticeye varırız. Bundan dolmayı Türkiye’ye herhangi bir risk kimse biçmesin” dedi.

MİT yasasıyla ilgili bir soruya Gül, “Ben, bazı şeyleri değiştirttim. Bazı şeyler eklendi. Nihayet tartışmalı konular her zaman olabilir. İtiraz varsa onu anayasa uygunluğu açısından bakacak mercide bellidir” diye cevapladı.

YÜZ İFADESİ

Bir başka gazeteci ise, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın konuşması sırasındaki yüz ifadesi soruldu. Gül, “Bunlara hayret ediyorum doğrusu. Her şeyi böyle İstismar edenlere. Geçenlerde meclisin resepsiyonunda sıcak ortamda biraz terlemişim dışarısı da serin. Bunları bu tip saptırıp istismar edilmesini çok hoş karşılamıyor. O konuyu da bugün fark ettim. Söylediler” dedi.

  • zete.com
Haberin Tamamı İçin:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra gazetecilerle birlikte selfie pozu verdi.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir