Çukur Dizisinden 'Kök Hücre Bağışı' Mesajı: Öykü Arin'e Umut Ol

 > -

İzmir'de Lösemi teşhisi konulan 3.5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı'ya donör bulunabilmesi için aylardır verilen mücadeleye Çukur dizisi de katıldı. Önceki gün kan bağışı yapan oyuncular, bu kez dizideki bir sahneyi Öykü için ayırdı.

Başta farkındalık oluşturmak adına dizinin birçok bölümünde Down sendromlu çocuklar için duvar yazıları gösteren dizinin son bölümünde kan kanseri ile mücadele eden Öykü Arin'e yer verildi.

Dizinin bugün yayınlanan bölümünün bir sahnesinde gösterilen 'Kan bağışı yap Öykü Arin'e destek ol' duvar yazısı ile milyonlarca izleyiciden talepte bulundu.

İşte o sahne 🎥

Dizi oyuncuları önceki gün de sosyal medyadan bağış çağrısı yapmıştı

Ve Öykü için kan bağışında bulunmuşlardı

Peki nasıl donör olabilirsiniz?

İnsanların ilik nakli hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını söyleyen anne Eylem Yazıcı, uygun ilik bulunduğunda naklin nasıl yapılacağı hakkında şu bilgileri paylaştı:

"Kemik iliği nakli denince 'kemiğimizi mi kıracaklar, iliğim biter mi' gibi sorular geliyor. Aslında çok basit. Siz uygun donör seçildiğinizde Sağlık Bakanlığı sizi uçakla hastanın bulunduğu kente getiriyor. Hastanenin yakınlarında bir otelde misafir ediyor. İlk 4 gün size aşı yapılıyor. Kanınızdaki kök hücre sayısını artırmak üzere. Beşinci gün ise tıpkı trombosit alır gibi sizden kan alıyorlar, kök hücrelerini ayrıştırıp kanınızı size geri veriyorlar. Sadece 5 gün işinizden, gücünüzden ayrı kalacaksınız ama sizin sayenizde başka bir insan sevdikleriyle yıllar geçirecek."

Ayrıca bakınız 👇

Minik Öykü Hâlâ Uygun Donör Bekliyor: 'Zamanımız Giderek Azalıyor' - onedio.com
Minik Öykü Hâlâ Uygun Donör Bekliyor: 'Zamanımız Giderek Azalıyor' - onedio.com
İlik Nakli Bekliyor! Nadir Görülen Bir Lösemi Türü ile Mücadele Eden Minik Öykü'ye Umut Olalım - onedio.com
İlik Nakli Bekliyor! Nadir Görülen Bir Lösemi Türü ile Mücadele Eden Minik Öykü'ye Umut Olalım - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir