Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlik Nakli Bekliyor! Nadir Görülen Bir Lösemi Türü ile Mücadele Eden Minik Öykü'ye Umut Olalım

 > 
908PAYLAŞIM

İzmir'de yaşayan 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı'ya, nadir rastlanan Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konuldu. Hastanede tedavi altına alınan minik Öykü, ilik nakli bekliyor.

Minik Öykü'ye çok nadir rastlanan Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konuldu. JMML'nin görülme oranı yüzde 2 iken hastalığın tedavisi ise kemik iliği nakli.

İzmir'de yaşayan Çağdaş ve Eylem Yazıcı çiftinin kızları Öykü Arin, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

(Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) erken çocukluk çağında görülen, çocukluk çağı lösemilerinin bir türü.)

Hayata tutunmak için ilik nakli bekleyen Minik Öykü, ilik nakli olmayı bekliyor.

Şarkıcı Feridün Düzağaç, Demet Akbağ ve Güven Kıraç gibi usta oyuncular da Minik Öykü'ye donör bulmak için çağrıda bulundular.

Şarkıcı Feridun Düzağaç, "Dünyalar güzeli Öykü için ve buna ihtiyacı olan tüm çocuklarımız için, gençlerimiz için 18-50 yaş aralığında, sağlık sorunu olmayan tüm insanlarımızı, kök hücre ve donör konusunda bilgilenmeye, Kızılay kan merkezlerinde, kan testi yapmaya davet ediyorum. Çocuklarımızı koruyabildiğimiz her gün, insanlık için daha anlamlı. Hassasiyetiniz ve ilginiz için teşekkür ediyorum. Dünyalar güzeli Öykü'ye acil şifalar diliyorum" diyerek Minik Öykü'ye destek oldu.

Peki ama nasıl donör olunuyor?

Ailesi Minik Öykü için yardım kampanyası başlattı.

Sosyal medyadan da Minik Öykü'ye destek çıkıldı.

Öykü'nün yaşama sıkı sıkıya tutunabilmesi için ilik nakline ihtiyacı var. El ele verip onu hayata döndürelim!

Seni çok seviyoruz Minik Öykü. Umarız çabucak iyileşirsin ❤ 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir