Görüş Bildir

"Çözüm Özerklik"

Anasayfa > Gündem

HPG Yöneticisi Murat Karayılan, çözüm sürecinin yol haritası tartışmalarıyla ilgili konuştu. AKP’nin PKK’dan harakiri yapmasını istediğini savunan Karayılan ayrıca, 2015 seçiminden sonra AKP Hükümeti’nin kendilerine saldırıya geçebileceği endişesini de paylaştı.

Kürtçe yayın yapan günlük Azadiya Welat gazetesine konuşan Halk Savunma Güçleri (HPG) Ana Karargah Komutanı Murat Karayılan, çözüm sürecine dönük olarak yaptığı açıklamada, çözümün özerklik olduğunu söyledi.

Ortada bir yol haritası görmediklerini söyleyen Karayılan, “‘Gerilla nasıl teslim olur?’ gibi bazı cümlelerin yer aldığı bir belgeye yol haritası denilemez. AKP’nin yol haritası çözüm içermiyor. AKP’nin istediği PKK’nin kendisine ‘harakiri’ yapmasıdır” dedi.

AKP’nin bir çözüm programına sahip olmadığını savunan Karayılan, “İngiltere, İspanya, Belçika, İsviçre, Latin Amerika, Kanada, Hindistan ve Rusya’da benzer sorunlar nasıl çözüldüyse Türkiye’nin de benzer bir çözüme gelmesi gerekir. Çözüm özerkliktir” değerlendirmesi yaptı.

AKP’nin genel seçimlere çatışmasızlık ortamında girmek, seçimlerden sonra ise esas tavırlarını ortaya koymak şeklinde bir strateji kurduğunu söyleyen Karayılan, seçimlerin ardından kendilerine dönük bir saldırı başlatılacağı şüphesi taşıdıklarını ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ‘sürece mecbur değiliz’ yönündeki açıklamasını da değerlendiren Karayılan, “PKK bu dönemde hiç kimseye muhtaç değil. Ama kuşkusuz Kürt halkı ve Türkiye halkı barışa, kardeşliğe, dostluğa, birlikte yaşama ihtiyaç duyuyor” dedi.

ZETE

Kaynak: http://zete.com/karayilan-cozum-ozerk...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
TC Çağdaş Oğan

çözüm "kondom" kemirgen gibi ürüyorsunuz yapmayın... aile planlaması önemli