Görüş Bildir

İstanbul Kadıköy'de çöpe atılan yiyecekleri toplattığı görüntüler ortaya çıkan Ayla Tantuni, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla suçlamaları reddederek 'iftira' açıklaması yaptı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Söz konusu görüntüler Kadıköy'de her gün yüzlerce kişinin yemek yediği Ayla Tantuni'de kaydedilmişti. Görüntülerdeki işletme sahibinin çöpe atılan biberleri çalışanlara toplattığı ve 'Müşteri tabağında, eline sürmüyor, ağzıyla ısırmıyor, tabakta kalıyor. Yıkayacağız koyacağız. Niye çöpe atalım?'' dediği duyuluyordu. 

Kayıtlarda yine 'Yere düşen etleri de geri koyun yazıktır günahtır. Et altın değerinde. Eti bulamıyoruz arkadaşlar yere düşüyorsa yıkayın kardeşim'  ifadeleri duyuluyordu.

Görüntüler sonrası Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili inceleme başlatılmıştı. 📹

"Personele göstermek için çekmiş videoyu"

"Personele göstermek için çekmiş videoyu"

Görüntülerin çekildiği tantunicide çalışan tantuni ustası, 'Biz yıkayıp koymuyoruz geri. Biz zaten 3 tane tabaklara bırakıyoruz. Patronumuz demiş ki aslında 'Fazladan bırakmayın ziyan oluyor' bazı arkadaşlar 6-7 tane bırakıyorlar onun için söylemiştir. Çöpten toplamak yok. Personele göstermek için çekmiş videoyu' diye konuştu.

Yorumlara kapattığı Instagram hesabından bir paylaşım yapan işletme, "İftiralara itibar etmeyin" dedi. 👇

Yorumlara kapattığı Instagram hesabından bir paylaşım yapan işletme, "İftiralara itibar etmeyin" dedi. 👇

Firmadan yapılan açıklama şöyle:

'Ayla Tantuni Ailesi olarak; 10 şube ile yaklaşık 20 yıldır bugüne kadar Milyonlarca müşterimize Tantuniyi sevdiren Firmamız hakkında Çeşitli sosyal medya ve basın organlarında yer alan söz konusu görüntüler ile karalama kampanyası başlatıldığını üzüntü ile öğrendik.

Her yıl Kamu görevlileri tarafından şubelerimiz ve ürünlerimiz denetlenmiş olup, uluslararası ve ulusal kriterlerden tam not almıştır.

Sevgili müşterilerimiz, Kadıköy İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ürünlerimizden gerekli numuneleri almış olup, söz konusu güncel sonuçlar ortaya çıktığında ivedilikle kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ayrıca Firmamızın Yetkilisi söz konusu karalama kampanyası ile alakalı kamuoyu açıklaması yapacak olup, bu süre zarfında müşterilerimizin söz konusu iftiralara itibar etmemesini saygıyla talep ederiz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
34
21
14
5
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Haldırhuldur

Steak house da çalıştım uni okurken kimse pilavına dokunmazdı ama koymak zorundaydık tabakları toplarken ayrı bir poşete kalan pilavları başka bir poşete de ... Devamını Gör

Ersin İdmanyurdu

Öncelikle turunçgillerin diyarı Mersin'den selamlar... :) Esnafından sanayicisine, berberinden dilencisine, politikacısından komedyenine kadar herkes kıvırıy... Devamını Gör

Halit Demir

Hakkaten ya. Kamera diye birşey icat edilmiş ve herşeyi çekmiş. Daha neyini kıvırıyorsun. Birisi bunu kamera kayıtsız dile getirse karşısındakini her türlü y... Devamını Gör

karabacak kadriye

Bereketten bahsettiğine göre bu kesin dini bütün hacıdır.Bereketi israfı düşünür ama insan sağlığını hiçe sayar geberesice.