Cinsel Çekiciliğin Bilimsel Sırrı: 8 Maddede Karşı Cins Tarafından Arzulanmanın Sebepleri

-

İsviçreli biyolog Claus Wedekind, erkeklerin ve kadınların birbirilerine neye göre çekici geldiklerini anlayabilmek için tişört deneyi adını verdiği bir çalışma yapıyor. Oldukça ilginç bir sonuç ortaya çıkaran deneye göre çekiciliğin sırrını sizin için derledik.

1. Bu çalışma için birçok farklı erkeğe 2 gün boyunca aynı tişörtü giymelerini ve hiçbir parfüm, deodorant vs. kullanmamalarını öğütlüyor.

2. İki gün sonunda tişörtler çıkartılıp karışık şekilde bir grup kadına koklatılarak, hangi kokunun kendilerine daha çekici geldiği soruluyor.

3. Kadınların hangi tişörtleri çekici bulduğunu açıklamadan önce teknik bir bilgi vermemiz gerekiyor:

MHC geni, kişiye özel vücut kokusunu belirleyen bir gendir. Gende farklı dizilim farklı vücut kokusu anlamına gelmekte, ama asıl önemli olan MHC geninin, enfeksiyonel hastalıklarda, vücudun dirençli olmasını sağlayan antikorları üreten genetik şifreyi içeriyor olması. Bu bilgiyi cebimize koyup ilerliyoruz.

4. İnsanlar evrimsel olarak, sağlıklı ve dirençli yeni nesiller üreterek devam etmeye odaklıdır.

5. Buna göre eşini seçecek olan bir dişi, sadece hoşuna giden erkeği değil, aynı zamanda kendisine sağlıklı çocuklar verecek erkeği de seçer. Bu ikinci özelliğin seçimi çoğu kez farkına varılmadan yapılır.

6. Ve işte bu noktada MHC geni ortaya çıkıyor. Kadında ve erkekteki MHC geni birbirinden ne kadar farklı olursa, doğacak çocuğun hastalıklara olan direnci o derecede fazla oluyor.

7. Genleri gözle görmek imkansızdır. Ancak MHC genlerinin insanın vücut kokusuna sirayet etmesi nedeniyle, insanlar farkında olmadan bu kokuya göre kendine en uygun MHC genine sahip karşı cinsi çekici buluyor.

8. Yani ne güzellik, ne para, ne yakışıklılık, ne de başka bir şey. Bir insanı çekici yapan şey yalnız ve yalnızca kokusudur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

İki gün aynı tişört. Tamam giyilsin. bir aktivite yapılmasın. Öylece klimalı klimalı oturulsun. Belki, bi derece vs... Ama öyle giy tişörtü leş gibi kokut... Yok öyle bi dünya :) Ayrıca : %100 pamuklu bir tişört değilse, öyle naylon karışımlı bir şeyse hepten durum vahim.

simonpaula

o zaman kızlar metrobüste dayılara atlardı, o ilişkinin sonunda sağlıklı bir çocuk çıkacağını sanmıyorum. çıksa çıksa akbil çıkar asdfg

siyahkolay

Bir anket görmüştüm bir erkeği çekici yapan üç şey; gülüşü, ses tonu ve kokusudur diye. Ama bence bir insanı en çekici yapan şey kesinlikle zekasıdır...

hamzamovic19

o is bir paco rabanne 1 million'a bakar...

talihsizogrenci

bir gün ter kokusundan etkilendim diyip biriyle evlenmeye karar verirsem buranın altında buluşuruz ve bana sövüp sayarsınız...lütfen...

Görüş Bildir