Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çevre Takip Sensörleri Project Ara ile Bir Araya Geldi

Anasayfa > Gündem

Son zamanların en heyecan verici projelerinden biri olan Google imzalı modüler telefon Project Ara, birçok farklı modülün telefona takılabilmesine olanak sağlıyor. Peki çevre algılama sistemleriyle ünlü Lapka, Project Ara için bir modül geliştirseydi nasıl görünürdü? Yayınlanan prototip görselleri bu sorunun cevabını veriyor.

Ürünlerinde fonksiyonelliğin yanı sıra tasarıma da büyük önem veren Lapka‘nın hazırladığı ve yayınladığı prototipler şık görüntüsüyle dikkat çekiyor. Şirketin tüm sensörlerini bir araya getiren prototiplerde hakkında henüz hiçbir bilgi bulunmayan yeni bir sensör de yer alıyor.

Prototipte bulunan ve hava kalitesini ölçebilen modül, dışarıdaki havanın ne kadar sağlıklı olduğuyla ilgili bilgi verebiliyor. Ayrıca karbondioksiti algılayan bir diğer sensör ile de havadaki karbondioksit seviyesi ölçülüyor. Işık sensörü ile ortamdaki ışıkla ilgili detaylı bilgiler ediniliyor.

Sunulan görsellerde bulunan prototipte bulunan sensörler yalnızca bunlarla sınırlı değil. Kalp ritmini ölçen, kandaki şeker miktarını algılayabilen ve nefes kalitesini gösterebilen sensörler de yine bu protipteki yerini almış. Soul adı verilen sensörün ise ne işe yaradığı henüz bilinmiyor ve Lapka’nın yakın zamanda bununla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. Görsellerin tümüne aşağıdan göz atabilirsiniz.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?