Görüş Bildir
Haberler
BuzzFeed 200 Milyon Dolar Yatırım Alıyor

BuzzFeed 200 Milyon Dolar Yatırım Alıyor

Onedio Medya
17.06.2014 - 11:15 Son Güncelleme: 17.06.2014 - 11:43

BuzzFeed 200 Milyon Dolar Yatırım Alıyor

Kısa sürede viral hale gelen içerikleriyle tanınan BuzzFeed, büyük bir yatırım turuna hazırlanıyor. İddianın sahibi VentureBeat’in konuya yakın bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, BuzzFeed 200 milyon dolarlık kendisi için rekor düzeyde bir yatırım alabilir.

Yatırım için görüşmelerin süresi veya miktarı hakkında bir kesinliğin olmadığının belirtildiği haberde, tura BuzFeed’in var olan yatırımcıları NEA, Lerer Ventures, REE Ventures, Hearst Ventures ve SV Angels’ın katılabileceği belirtiliyor.

Söz konusu haber doğrulanırsa, bu BuzzFeed’in kurulduğu 2008 yılından bu yana beşinci yatırım turu olacak. Benzer şekilde 2013 yılında 200 milyon dolar yatırım alacağı söylenen BuzzFeed’in bu turu 19 milyon dolarla kapattığını da hatırlatmak gerekebilir. Ancak şunu da eklemekte fayda var, BuzzFeed son bir yıl içinde gerek sosyal haberciliğe yaklaşımı gerek özel haberleriyle büyük bir yol kat etti. Şirketin son olarak Disney’in satın alma teklifini, fiyatta anlaşamadıkları nedeniyle reddettiği de biliniyor. Duyumlar BuzzFeed’in 1 milyar dolar istediği yönündeydi.

Buna karşın BuzzFeed son dönemde birkaç sarsıntı da yaşadı. Şirket, Mayıs ayında Başkan ve COO’su Jon Steinberg’ün şirketten ayrılacağını duyurdu. BuzzFeed’i bugüne getiren kilit isimlerden Steinberg, The Daily Mail’in internet yayınının başına geçecek.

BuzzFeed, geçtiğimiz Kasım ayında 130 milyon tekil ziyarteçiye ulaştığını duyurmuştu. Bu yıllık bazda yüzde 350 oranında bir büyüme sağlandığı anlamına geliyor. BuzzFeed, bugün Facebook’ta BuzzFeed’in en çok paylaşılan ve en çok etkileşim alan yayıncı.

webrazzi

Kaynak: http://webrazzi.com/2014/06/17/buzzfe...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın